Polis, gözlükten katili yakaladı

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Antalya'da 3 ay önce otelde öldürülen resepsiyon görevlis Yücel Kartal'ın katil zanlısı yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yücel Kartal'ı bıçakladıktan sonra ortalıktan kaybolan şahsın, olay yerinde düşürdüğü gözlükten yola çıkan polis, resepsiyon görevlisini öldüren şahsın aşçı olduğunu ve kimliğini tespit ederek, bu şahsın Antalya Expo Centerde açılan yiyecek ve gıda fuarına gelebileceğini düşünerek yaptığı çalışma sonucunda yakaladı.
Yakalanan F. Akdıoğlu'nun otele borcu olduğu ve öldürülen resepsiyon görevlisi Yücel Kartal'ın kendisinden bu parayı istemesinde dolayı aralarında çıkan tartışma sonucunda bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Çallı mevkii Ulus Mahallesi'ndeki Çevik Palas Otel'de saat 06.30 sıralarında bıçaklanarak öldürülmesinin ardından olay yerine gelen Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olay yerinde bir gözlük buldu. Cinayet Büro Amirliği ekipleri gözlükten yola çıkarak yaptıkları çalışma sonucunda Yücel Kartal'ı öldüren şahsın Kemer İlçesine bağlı Çamyuva Beldesinde bir otelde aşçılık yapan F. Kadıoğlu (27) isimli şahıs olduğunu tespit etti.

Olaydan sonra ortadan kaybolan F. Kadıoğlu'nun, mesleği gereği Antalya'da açılan yiyecek ve gıda fuarına geleceğini düşünen polis, yaptığı çalışma sonucunda şahsı yakalamayı başardı. Yakalanan F. Kadıoğlu'nun verdiği bilgilerde olayı gerçekleştirdiğini itiraf ettiği belirtildi.

F. Kadıoğlu'nın kaldığı Çevik Palas Otel'e bir miktar borcunun olduğu ve borcunu ödemeği için resepsiyon görevlisi Yücel Kartal tarafından uyarıldığı, bunun sonucunda kavga çıktığı öğrenildi. F. Kadıoğlu'nun kavga sırasında Yüce Kartal'ı bıçakladığı ve olay yerinden kaçtığı tespit edildi.

F. Kadıoğlu Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından ifadesi alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious