Polis Adem'in yürek burkan hikayesi

Polis Adem'in yürek burkan hikayesi.15962
  • Giriş : 08.10.2008 / 23:38:00

D.Bakır'da polis servis otobüsüne yönelik saldırıda şehit olan polislerden Adem Kılıçarslan'ın memleketi Yozgat'taki ailesi haberi duyunca yasa boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kılıçarslan'ın Yozgat'ın Esenli Beldesi'ndeki ailesi haberi televizyonlardan duyunca sinir krizleri geçirdi.

Şehit babası Rafet Kılıçarslan, namaz vaktini beklerken televizyonda haberleri izlemeye başladığını belirterek, ''Namazımı kıldıktan sonra oğlumun ismini de söylediler, şehit olduğunu annesi duyunca odanın içerisinde bayıldı'' dedi.

Baba Kılıçarslan, ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu da vurgulayarak, ''4 oğlum daha var, ama düşman karşında değil ki vuruşasın. Elden bir şey gelmiyor'' diye konuştu.

Şehidin dayısının oğlu Yusuf Ziya Dursun da Yozgat'tan Diyarbakır Polis Okulu'na kayıt yaptıracak olan bir yakını için Adem Kılıçarslan'ı telefonla aradığını vurguladı. Dursun, ''Saat 15.30 sıralarında telefonla görüştüm, çok neşeliydi, bir kaç saat sonra şehit olduğunu öğrendik'' şeklinde konuştu.

Anne Cemile Kılıçarslan da komşularıyla şehit oğlu için ''Şehit anası oldum. Doğacak bebeğini bile göremedin oğlum'' diyerek ağıtlar yaktı.

Yaklaşık 10 yıldır emniyet teşkilatında görev yaptığı öğrenilen polis memuru Adem Kılıçarslan'ın 2.5 aydır Diyarbakır'da görev yaptığı, evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehidin eşi Ayşe Kılıçarslan'ın ise üçüncü çocuğuna hamile olduğu ve önümüzdeki günlerde doğum yapacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*