Polis aile işbirliği yaptı: 8 kişi yakalandı

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Uyuşturucu operasyonunda aile ve polis işbirliği yaptı, 8 kişi yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisle işbirliği yaparak çocuklarını uyuşturucu bataklığından kurtarmak isteyen ailelerin "Ne olur çocuklarımızı uyuşturucu batağından kurtarın. Kendileriyle beraber başkalarının hayatını da zehirliyorlar" ihbarıyla harekete geçen polis zehir tacirlerini kıskıvrak yakaladı. Ele geçirilen kişilerin arasında 29 yaşındaki Ö.E.'nin uyuşturucu satmak için müşteri sıkıntısı çektiği ve uyuşturucu batağına sürükleyerek ileride kendisine müşteri olması iddiasıyla kardeşi İ.E.'ye de 50 YTL vererek eroin kullandırdığı öğrenildi.
Alınan bilgeye göre 3 aylık bir çalışma sonucunda Gaziantep ve Hatay'dan Adana'ya uyuşturucu madde getirildiği ihbarını alan ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Ekipler, çetenin elebaşısı olan ve 'Şivan' (Çoban) lakaplı Şahin T.'nin (22) kullandığı otomobili, Adana-Ceyhan otoyolunun turnikelerinde durdurdu. T.'nin üzerinde ve otomobilde yapılan aramada 6 gram eroin, bir adet ruhsatsız tabanca ve başka bir kişi adına düzenlenmiş sahte kimlik ile bulundu. Şahin T.'nin yapılan sorgusundan sonra ekipler, eroin pazarladıkları tespit edilen kişilerin Hürriyet, Dağlıoğlu ve Yenibey mahallelerinde bulunan aileleri ile temasa geçti. Aileler, çocuklarını bu beladan kurtarmaları için polise yardımcı olacaklarını söyledi. Ailelerinin de desteğini alan narkotik bürosu ekipleri V.C. (30), Ö.E. (29), T.T. (26), R.G., V.Ö. (36), F.T.'i (34) ve M.S.E.'i (36) uyuşturucu maddeler ile birlikte ele geçirdi. Yakalanan kişilerin arasında yer alan Ö. E.'nin son zamanlarda uyuşturucu satamadığı ve müşteri sıkıntısı çektiği, bu yüzden uyuşturucu alamadığı için kendisinden küçük kardeşi İ.E.'yi para karşılığında uyuşturucuya alıştırdığı öğrenildi.
Ö.E.'nin her içimlik için kardeşine 50 YTL harçlık verdiği de belirlendi. Sorgularından sonra 8 kişi adliyeye sevk edildi.
Adana Emniyet Müdürlüğü bundan 15 gün önce de Non Stop 1 operasyonu kapsamında uyuşturucu satan ve Şirin Rençber çetisine mensup 11 kişiyi yakalamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious