Polis anne-oğul katilinin izinde

Polis anne-oğul katilinin izinde.10482
  • Giriş : 17.04.2009 / 21:15:00

Adana'da eşi ve oğlu boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulunan baba serbest bırakılırken polis yeni bir görüntü kaydına ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emek Mahallesi 18. Sokak'taki Bizim Apartmanı'nın 9'uncu katında oturan Filiz (34) ve oğlu Görkem Tintaş'ın (10) boğazları kesilerek öldürülmesi olayının ardından, baba Mehmet Tintaş, çalıştığı taşımacılık firmasından polis ekiplerince alındı.

Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulacağı söylenen Tintaş'a hastaneye götürülerek sakinleştirici iğne yapıldı ve doktor gözetiminde cinayetler hakkında bilgi verildiği belirtildi. Sakinleştirici iğneye karşın fenalaşan Tintaş, gözetim altında tutuldu. Bir süre dinlendirilen Tintaş, daha sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İfadesi alındıktan sonra Mehmet Tintaş serbest bırakılırken, olay yerine gelen Filiz Tintaş'ın annesi Esma Portakallı gözyaşlarına hakim olamadı. Sürekli ağıt yakan anne Portakallı, ''Kardeşlerine haber verin, 'anneniz öldü' diyin. Filiz öldüyse, ben de öldüm demek. Filiz de Görkem de benim kuzumdu'' diyerek ağladı.

-AKRABALARI DA ARAŞTIRILIYOR-

Bu arada, soruşturmayı sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, katilin saptanması için Filiz ve Mehmet Tintaş'ın akrabalarını araştırıyor. Ev kapısında zorlama bulgusuna rastlanmaması, konutta hırsızlık ya da tecavüze yönelik izler bulunmaması nedeniyle ekipler, cinayetin ailenin bir yakını tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.

-SON GÖRÜNTÜLER GÜVENLİK KAMERALARINDA-

Bu arada, anne ile oğlunun son olarak dün akşam saatlerinde dışarı çıktıkları, yakınlardaki bir marketten alışveriş yaptıktan sonra eve döndükleri belirlendi. Okul çıkışında oğlu Görkem ile evlerinin yakınlarındaki markete giden Filiz Tintaş'ın son görüntülerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildiği belirlendi. Kayıt, polis tarafından incelemeye alındı.

-OLAY YERİ İNCELEME-

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, katilin belirlenebilmesi için evde 5 saat çalışma yaptı.Ekipler, evdeki ayak izlerinden, kıl, sigara izmariti, su bardağındaki dudak izleri gibi en ince ayrıntılara kadar araştırma yaptı.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından da cenazeler, Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*