Polis aracına saldırı

Polis aracına saldırı.10677
  • Giriş : 08.02.2009 / 11:05:00

Mardin'in Nusaybin İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan bir polis memurunun otomobili ile bir markete (BİM) molotof kokteyli atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin'in Nusaybin İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan bir polis memurunun otomobili ile bir markete (BİM) molotof kokteyli atıldı. Olayda can kaybı olmazken, erken fark edilen molotof kokteyleri vatandaşlar ve itfaiyenin çabaları sonucu söndürüldü.

İlk olay saat 21.00 sularında Nusaybin Mor Yakup Mahallesi Cengiz Topel Sokak'taki markette gerçekleşti. Market kepenklerinin indirilmesinden kısa bir süre sonra kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 4 adet molotof kokteyli atıldı. Mağaza içerisinde rafları düzeltmekle meşgul olan personelin durumu fark etmesi üzerine olay yerine polis çağırıldı. Şans eseri atılan 4 molotof kokteyli de alev almadı.

Bu olaydan 2 saat sonra, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuruna ait araca saat 23.00 sularında molotof kokteyli atıldı. 27 Mayıs Caddesi Hürriyet Sokak'ta oturan polis memuruna ait evin önüne park edilmiş 68 AL 272 plakalı araç alev aldı. Çevrede oturan vatandaşlar ve Nusaybin Belediyesi'ne ait itfaiyenin erken müdahalesine rağmen otomobilin sağ ön tarafı yandı.

Her iki olayla ilgili polis, geniş çaplı soruşturma başlatırken, Nusaybin ilçe Emniyet müdürü Hüseyin Bilgilioğlu da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*