Polis avukatından Dink'in avukatına tehdit

Polis avukatından Dink'in avukatına tehdit.8144
  • Giriş : 07.01.2009 / 23:35:00

Dink'in avukatı Erdal Doğan, bir televizyon programında "Ermenilerden özür diliyoruz" kampanyasıyla ilgili konuşlası sonrası, polislerin avukatı tarafından ölümle tehdit edildiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dink davasının avuktlarından olan Erdal Doğan, polislerin avukatı olarak tanınan İlhami Yelekçi tarafından ofisinden aranakar aleni şekilde ölümle tehdit edildiğini ileri sürdü. Avukat Doğan, bir televizyon programında "Ermenilerden özür diliyonuz" kampanyasıyla ilgili konuşmasının ardından İlhami Yelekçi'niin kendisini ofis telefonuundan aradığını belirterek ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Avukat Erdal Doğan Beyoğlu Adliyesi'ne giderek Cumhuriyet Savcılığına bir dilekçe veren Doğan, Yelekçi'nin linç kampnyası başlattığını söyledi.

İŞTE AVUKATTAN AVUKATA ZEHİR ZEMBEREK ŞİKAYET DİLEKÇESİ:

"1986 yılından beri, insanlığa karşı işlenmiş suçlar kategorisindeki işkence ve “yargısız infaz” suçlamalarıyla yargılanan yüzlerce müvekkili polislerle özdeşleşmede herhangi bir sakınca görmeyerek savunma avukatı olarak görev yapan İstanbul Barosu avukatlarından İlhami Yelekçi, 05.01.2009 tarihi saat 14.00-14.30 arasında 0212 293 99 64 numaralı avukatlık büro telefonumdan beni arayarak 18.12.2008 tarihinde ulusal haber kanalı Ülke TV de (21.00 ile 24.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan Bıçak Sırtı adlı tartışma programında 1915 olayları ve Ermenilerden Özür Diliyoruz adlı İmza Kampanyası ilgili) söylediklerimden dolayı çeşitli hakaretlerde bulunmuş ve ardından “bunu senin yanına bırakmayacağız” şeklindeki sözlerle doğrudan ölümle tehdit etmiştir. Şikayet edilen bu zatın ayrıca mensup olduğu hemşeri dernek ve cemiyetlerde aleyhime karşı kin ve nefret merkezli düşmanca konuşmalar yaparak aleyhime yönelik olarak nefret, kin duygu ve düşüncesinin oluşmasına çalışmaktadır. Yani beni çevresine vatan ve memleket için yok edilmesi gereken ve her türlü nefretin kusulabileceği hedef kişi olarak işleyip, linç kampanyaları örgütlemektedir.

Telefonla yaptığı konuşmalarda özellikle Ermeniler hakkında kin ve nefret duygusunu, ırkçı düşüncelerle sergilemekte de hiçbir çekince görmemektedir.
Avukatlık mesleğine başlamadan önce askeri hakimlik yaptığı dönemde kendi söylemiyle Ermeni sanıklar hakkında hüküm oluştururken “tamamen taraf olduğunu” bırakın çekinmeyi, övünerek anlatan bu zat, her defasında da Ermeni etnik yapısını ve Ermeni olmayı aşağılamayı kendisine vatandaşlık hakkıymış gibi görmektedir.

Şikayet edilen İlhami Yelekçi adlı kişinin doğrudan tarafıma yaptığı, hakaret, ölümle tehdit ve aleyhime oluşturmaya çalıştığı kin, nefret ve linç ortamı nedeni ile ve yine bir halkı bir halka karşı kin ve nefret oluşturacak şekilde ırkçı konuşmalar yaparak hasım hale getirmeye çabalaması nedenleri ile hakkında hem soruşturma yapılması hem de gerekli önlemlerin alınması için gereğinin yapılması talep ve rica olunur. Saygılarımla. 07.01.2009 Müşteki Erdal Doğan"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*