Polis azmettirdi iddiası savcıda

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Yasin Hayal’in avukatı “Hrant Dink’i vur emrini Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürü verdi” iddiasını savcılığa taşıdı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hrant Dink suikastının ’azmettiricisi’ olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan Yasin Hayal’in avukatı Fatih Çakır, savcılığa yeni bir dilekçe sundu. Dink cinayetini yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılğı’na gönderilmek üzere Trabzon Başsavcılığı’na verilen dilekçede Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürü Yahya Öztürk’ün cinayetle ilgili olduğu iddia ediliyor. Avukat Fatih Çakır’ın dilekçesinde şöyle denildi: “Sanık Erhan Tuncel, müvekkilim Yasin Hayal’e Terörle Mücadele Şube Müdürü Yahya Öztürk’ün kendisine ’Bu bayrak yere düştü, bayrağı yerden kaldırma görevi Erhan ve Yasin’e aittir’ dediğini ve bu sözler gereği cinayeti planlamaya başladığını belirtmiştir.”

Erhan’la mücadele edeceğim

Avukat Fatih Çakır, Savcılık çıkışında şu açıklamayı yaptı: “Ben Yasin Hayal’in avukatı olarak cezaevinde yaptığım görüşmeyi düzgün bir dilekçeyle Savcılığa gönderdim. Trabzon’u karıştırmaya çalışıyorlar. Erhan Tuncel gençleri kullanarak bu şehiri karıştırmaya çalışıyor. Ben Erhan’la sonuna kadar mücadele edeceğim.”

BBP için de inceleme başladı

Yasin Hayal’in, BBP Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan’ın kendisine bin YTL yardımda bulunduğu iddiası Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nı harekete geçirdi. İddiayla ilgili inceleme başlatılırken BBP Genel Merkezi’nden heyet yarın ilde incelemelerde bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious