Polis basına saldırdı

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Kızılay'da bir mağazada yakalanan kapkaç zanlısını görüntüleyen haberciler sivil polis memurunun saldırısına maruz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Görüntü almalarına devam etmeleri halinde gözaltına alınacakları yönünde polis memuru tarafından tehdit edilen haberciler, zor şartlar altında görevlerini yapmaya çalıştılar. Cihan Haber Ajansı'nın kamerasına saldıran sivil polis memuru muhabire ''sen kimsin'' diyerek itip kakmaya başladı.

Edinilen bilgilere göre, Kızılay Milli Müdafaa Caddesi 12/1'de bulunan bir mağazada yaşanan hırsızlık olayında 14 yaşlarında bir genç kız, bir kadının cüzdanını çalmak isterken yakalandı. Çarşıbaşı mağazasında küçük yaşta kız, mağazada alışveriş yapan 50 yaşlarındaki bir kadının cüzdanını kalabalıktan yararlanarak çalmak istedi. Son anda müşterinin farketmesi üzerine mağaza çalışanları harekete geçerek 14 yaşlarındaki S.G'yi yakaladı.

Mağazada polislerin gelmesine kadar çalışanlar tarafından gözaltında tutulan genç kız, polisin olay yerine gelmesi üzerine teslim edildi. Olay yerinde kısa süreli araştırmalarda bulunan polis, S.G isimli genç kızın yankesicilik amacıyla mağazaya girdiği ve bir yaşlı kadının cüzdanını çalma girişiminde bulunduğu tespit etti.

S.G polisler tarafından gözaltına alınırken olay yerine polisle aynı zamanda gelen Cihan Haber Ajansı ekibi tarafından da olay görüntülenmeye başlandı. Herhangi bir şekilde küçük yaşta hırsızın görüntülenmesine ses çıkarmayan sivil polisler, habercilerin müşteki kadınla yaşadığı olay hakkında ropörtaj yapmak istemesi üzerine harekete geçti. İsmi öğrenilemeyen siyah deri montlu sivil polis memuru birden agresif bir tavır içine girerek görüntü alan kameramanın üzerine yürüyerek objektifi kapatmak suretiyle kameramanın görüntü almasını angelledi. Kameramanı etkisiz hale getirdiğini düşünen görevli, bu seferde muhabirin üzerine yürüyerek, ''sen kimsin, efendi ol, hareket yapma'' şeklinde kaba ifadelerde bulunarak itip kakmaya başladı. Muhabirin elini kolunu bükerek gözaltına almaya çalışan siyah deri montlu sivil görevli, ''medyayız, basınız diyerek kendinizi ne sanıyorsunuz'' diyerek habercilere saldırmasını sürdürdü. Başka bir polis memuru da arkadaşına ''çekerlerse çeksinler ne olacak, medyaya çıkarız'' diyerek arkadaşını durdurmaya çalıştı.

Diğer polis memurlarının arkadaşlarının fazla ileri gittiğini düşünerek olaya müdahale etmesi üzerine halen görüntülendiğini anlayan polis memuru, muhabirin kendince gözaltına almaktan vazgeçerek hırsızlık zanlısını alarak olay yerinden uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious