Polis baskınında silahlar konuştu

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gece kulüpleri, gay barlar, travestilerin bulunduğu mekanlar başta olmak üzere çok sayıda eve baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlçe Emniyet Müdürü Tuğrul Pek'in yönettiği ve 4 saat süren operasyon sonunda 46 kişi göz altına alınırken yaşanan kovalamaca sırasında bir polis memrunun ayağı kırıldı. Baskınlarda 3 adet ruhsatsız tabanca, 46 gram kenevir, 1 gram kokain ve bir miktar uyuşturucu hap ele geçirildi. Baskınlar sırasında uyuşturucu taşıdığı ve yurda kaçak girdiği tesbit edilen Afrika uyruklu bir kişinin polisten kaçarken silahların ateşlendiği kovalamaca aksiyon filmlerini aratmadı.
Taksim Polis Merkezi önünde toplanan resmi ve sivil kıyafetli polis ekipleri, İlçe Emniyet Müdürü Tuğrul Pek'in talimatıyla saat 24:00'da baskınlara başladı. Ekipler ilk olarak gece kulüpleri ve barlara girerek arama yaptı. Giriş katında "Genel Cerrahi Acil" alt katında " Morg" ve üst katında "Genel Cerrahi" yazan ve İstanbul'un en büyük gay barlarından biri olduğu ileri sürülen 3 katlı gece kulübüne giren polis ekipleri, içerde bulunanların tek tek üst aramasını ve kimlik kontrolünü yaptı. Kulübün içininde didik didik arandığı sırada dışarda bekleyen ekiplerde yoldan geçen şüpheli kişelerin üst aramasını yaptı. Bu sırada polis üzerinde uyuşturucu madde taşıyan ve yapılan sorgulama sırasında araması tespit edilen kişileri gözaltına alarak polis merkezine götürdü.

-POLİSTEN KAÇAN AFRİKALI HAVAYA ATEŞ AÇILARAK DURDURULDU-

Emniyet Müdürü Pek ve polis ekipleri barlara yapılan baskınların ardından İstiklal Caddesi'ne geçerek, dilenci ve madde bağımlısı gençlerin üzerinde uygulama yaptı. Daha sonra Tarihi Beyoğlu Balık Pazarından girerek Tarlabaşı'na doğru baskınlarını genişleten ekipler, aramalar sırasında kendilerinden kaçan Afrika uyruklu bir kişiyi kovalamaya başladı. Kendisini kovalayan ekiplerden kaçabilmek için Beyoğlu'nun arka sokaklarına doğru koşan Afrikalı'yı durdurmak için polis memurları havaya ateş etti. Bir süre devam eden kovalamacanın sonunda yakalanan ve üzerinden kimlik çıkmayan Afrikalının yurda kaçak yollardan girdiği ve üzerinde bir miktar uyuşturucu bulunduğu belirlendi.

-ÜZERLERİNDE SİLAH ÇIKAN ÜÇ KİŞİNİN KOVALANMASI SIRASINDA BİR POLİSİN AYAĞI KIRILDI-

Baskınlarına devam eden Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ara sokaklarda kendilerini görerek kaçmaya başlayan 3 kişiyi yaşanan kovalamaca sonunda yakalayarak gözaltına aldı. Bu sırada gözaltına alınan zanlılarla Tarlabaşı'nın dik sokaklarında yapılan kovalamaca sırasında bir polis memurunun ayak bileği kırıldı. Koşarken ayağının burkulması sonucu bileği kırıldığı öğrenilen polis memuru arkadaşları tarafından Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözaltına alınan kişilerin yapılan üst aramalarında biri Glock marka, ikisi 7.65 mm çapında toplam 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Öte yandan ruhsatsız tabanca ile yakalanan kişilerin bulunduğu sokakta baskınlarına devam eden polis ekipleri, şüpheli görünen bazı evlerede girerek arama yaptı.

-HASTAM VAR BIRAKIN DİYEN ŞAHSIN ARABASINDA UYUŞTURUCU ÇIKTI-

Beyoğlu'nun arka sokaklarını merdiven altlarına, en kuytu noktalarına kadar arayarak ilerleyen ekipler şüpheli kişeleri ve araçları durdurak uygulama yaptı. Hastaları olduğunu söyleyerek kendisini durduran polis ekiplerinden kurtulmaya çalışan bir kişinin otomobilinde yapılan aramada ise, ön kapıya saklanmış br miktar hint keneviri ele geçirildi. Göz altına alınan zanlının Emniyet Müdürü Pek'e kendisinin esnaf olduğunu söyleyerek serbest bırakılmasını istemesi dikkat çekti. Merdiven altlarında yapılan aramalarda torbacı diye tabir edilen kişiler tarafından saklandığı tahmin edilen bir torba hint keneviri ele geçirildi.

Tarlabaşı'ndan aramalarına devam ederek Cumhuriyet Caddesi'ne kadar çıkan ekipler, şüpheli gördükleri bir aracın içinde bulunan 2 erkek, 1 kadın ve 1 travestiyi aşağı indirerek arama yaptı. Üzerlerinden bir miktar uyuşturucu çıkan 4 kişi göz altına alındı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Saat 24:00'de başladıkları baskınları saat 04:00'de Taksim Gezi Parkı'nda yapılan uygulamanın ardından sona erdirdi. İlçe Emniyet Müdürü Tuğrul Pek'in yönetiği baskınlarda 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 gram kokain, 46 gram kenevir, bir miktar uyuşturucu hap ele geçirildi. Ele geçirilen suç unsurlarıyla ilgili olarak 6 kişi ile kimlk kontrollerinde araması bulunduğu tespit edilen 40 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Baskınlar sırasında yaşanan kovalamacalarda bir polis merunun bileği kırılırken, bir taneside baygınlık gecirerek hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious