Polis bayramında polisten katliam

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Eşini, çocuğunu, kayınvalidesi ve kayınpederini öldürüp intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuruluşunun 162'nci yıldönümünü kutlayan polis teşkilatı dün 9 yıllık polis memurunun cinnetiyle sarsıldı. Erzincan'da görevli İlhan Al (33) kendisini terk edip Ankara'daki baba evine dönen eşiyle görüşmeye gitti.

DOKUZ KURŞUN SIKTI

Hemşire eşi Halime Al (27) "Boşanmaya kararlıyım" deyince polis Al peş peşe 9 kurşun sıktı. Eşi, 2 yaşındaki oğlu Gürkan, kayınvalidesi Emine Manav (48) ve kayınpederi Kemal Manav (50) oracıkta öldü.

YAKINLARI: DAYAK VARDI

Baldızı kaçmayı başarırken, tabancayı başına dayayıp tetiği çeken Al, hastanede öldü. Yakınları "Geçimsizlik vardı. Halime bir ara barışıp gitmişti ama dayak yediğini söyleyip dönmüştü" dediler.

5 YILDA 122 POLİS İNTİHARI

Ağır çalışma koşulları ve geçim sıkıntısı polisi bunalıma sokuyor. Son beş yılda 122 polis intihar etti, 869 polis psikolojik tedavi gördü.

Ailesinden 4 kişiyi öldürüp intihar etti

Cinnet getiren bir polis memuru; karısını, 2 yaşındaki oğlunu, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü. Bir kurşun da kafasına sıkan polis, hastanede yaşamını yitirdi.

Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 162. yılı kutlamalarına, Ankara'da cinnet geçiren bir polis memurunun 4 kişilik ailesini öldürüp sonra da intihar etmesinin gölgesi düştü. Katliam gibi cinayet Ankara Keçiören Aktepe 2. Cadde Güzelyaz Sokak 3/8 numaradaki Kemal Manav'a ait dairede dün sabah saat 10.00 sıralarında işlendi. Hemşire Halime Al (27), kendisi gibi Erzincan'da görev yapan polis memuru eşi İlhan Al'ı ( 33), geçimsizlik yüzünden terk etti. Halime Al, 2 yaşındaki oğlu Gürkan'ı da alıp Ankara'daki babasının evine döndü.

BABA OCAĞINA SIĞINDI

Polis memuru İlhan Al da izin alıp, eşini ve oğlunu Erzincan'a geri götürmek amacıyla dün sabah Ankara'daki kayınpederinin evine geldi. Komşularından alınan bilgiye göre, polis memuru, "Toplanın Erzincan'a geri gidiyoruz" dedi. Kocasından boşanmaya karar veren Halime Al ise, "Hayır boşanmaya kararlıyım. Artık sana dönmeyeceğim" dedi. Kayınpeder ve kayınvalide de kızlarını destekleyince cinnet getiren polis memuru İlhan Al, 14'lü tabancasının namlusuna mermiyi sürdü ve peş peşe 9 el ateşledi. Olay sırasında eşi Halime Al, kayınvalidesi Emine Manav (48), kayınpederi Kemal Manav (50) öldü. Polis memuru 2 yaşındaki oğlu Gürkan'ı da öldürünce bu kez namluyu kendi kafasına dayayıp tetiği çekti. Keçiören Hastanesi'ne kaldırılan polis İlhan Al tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

DAYAK YİYORDU

Baldız Gülgez Manav, olay sırasında, "İmdat yardım edin" diye bağırarak kaçmaya başardı. Manav ailesinin erkek evladının ise askerde olduğu öğrenildi. Komşulardan biri, "Halime bir yıl kadar önce de geçimsizlik nedeniyle babaevine gelmişti. Halime'nin ailesi, 'Çocuğunuz var. Evliliğinizi bozmayın' diye barıştırıp kızlarını geri yollamışlardı. Bu kez, Halime boşanmaya kararlıydı. Hatta dayak yediğini bile söylemiş" diye konuştu. Cinayeti duyup olay yerine gelen aile yakınları, kan gölüne dönen apartmanın önünde sinir krizleri geçirdi. Erzincan'da Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'nde görev yapan İlhan Al'ın arkadaşları olaya inanamadı. Arkadaşları, "Çok sakin ve uysal biri kişiydi" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious