Polis cinsel tacizden tutuklandı

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru, işlem yaptırmaya gelen bir kadına sözle ve elle cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru, işlem yaptırmaya gelen bir kadına sözle ve elle cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Polis, sevkedildiği nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Eşi yabancı uyruklu olan bir kadın, eşinin oturma izni işlemlerini yaptırmak için Uncalı'daki Antalya Emniyet Müdürlüğü binasında hizmet veren Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne başvurdu. İddiaya göre burada görevli polis memuru A.D., ismi öğrenilemeyen genç kadına, sözle ve elle cinsel tacizde bulundu. Bunun üzerine sinirlenen kadın, Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılarak Cumhuriyet Başsavcılığı'na gidip suç duyurusunda bulundu. Dilekçeyi inceleyen savcılık, evli polis memurunun gözaltına alınmasını istedi.

Meslektaşları tarafından gözaltına alınarak adliyeye çıkartılan polis memuru A.D., Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadenin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious