Polis değil mıcır vurdurtmuş

Polis değil mıcır vurdurtmuş.8135
  • Giriş : 31.10.2008 / 09:23:00

İzmir’de Baran Tursun'u vuran polisin yaptığı savunmanın hemen hemen aynısı bu kez Antalya'dan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dört gün önce Antalya'da 18 yaşındaki Çağdaş Gemik'i vurarak öldüren polis memuru İzmirli meslektaşıyla aynı savunmayı yaptı: “Ayağım kaydı, düşerken silahım ateş almış!”

TABANCAM BİRDEN PATLADI

Akşam gazetesinde yer alan habere göre Antalya'da 18 yaşındaki Gemik'i vuran ve olayın ardından tutuklanan polis Mehmet E.'nin savcılıkta verdiği ifadede olayı şöyle anlattı:

“Olay günü Ahmet isimli bir arkadaşım ile birlikte devriye görevi yapıyorduk. Karşıdan fazla hızlı olmayacak bir şekilde motosiklet üzerinde iki şahıs geliyordu. Durmaları uyarısı yaptık. Ancak şahıs motoru durdurmayarak hızla kaçmaya başladı.

MICIR AYAĞINI KAYDIRDI

İkazların ardından motoru durdurdular. Motordan inip yürümeye başladım. Arkada oturan şahıs bize doğru gelirken motorun üzerinde kalan Çağdaş Gemik motorla kaçmaya kalktı. Dur diye ikaz edip havaya bir el ateş ettim. Yeniden ikaz etmek isterken ayağım mıcır yüzünden kaydı. Bu sırada elimde olan tabanca patladı. Çağdaş'ın yere düştüğünü gördüm. Yanına varınca kafasından kanlar geldiğini gördüm. Elimle bastırıp ambulansı beklemeye başladım.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*