Polis gençlerle halı sahada kaynaşacak

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Burdur Emniyet Müdürlüğü, şehirdeki gençlerle halı saha futbol maçları ile kaynaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uygulamaya Cumhuriyet Lisesi öğrencileri ile başlayan Çocuk Şube Müdürü Ömer Atmaca, "Gençlerimizin suça meyillerinin önüne geçmek, internet cafe ve atari salonlarından bir nebze uzaklaştırmak için bu maçları sürdüreceğiz." dedi.

Burdur Emniyet Müdürlüğü, suçla mücadelede önleyici çalışmalara önem veriyor. Uyuşturucu ile mücadele için seri konferanslar düzenleyen Burdur Emniyeti, vatandaşlarla da kahvehane sohbetlerinde bir araya geliyor. Suç meydana gelmeden yapılması gereken çalışmaların daha önemli olduğunu söyleyen İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, bu tür faaliyetlere ağırlık vereceklerini aktardı. Burdur'daki görev yaptığı yaklaşık 6 aylık süre içinde suç oranlarında azalma olduğunu bildiren Aydoğan, "Emniyet mensupları sadece zor ve kötü anlarda vatandaşın yanında değildir. Bunu Burdurlulara kanıtlamaya ve polisi onlarla barışık hale getirmeye çalışıyoruz. 155 yardım hattına aldığımız telefonların sayısındaki artış, bunu başarmaya başladığımızın bir kanıtıdır." diye konuştu.

Burdur Emniyet Müdürlüğü suçu önleyici çalışmaların bir yenisini daha başlattı. Çocuk Şube Müdürlüğü çalışanları, lise öğrencileri ile halı saha Futbol maçında bir araya geldi. İlk olarak Cumhuriyet Lisesi öğrencileri ile düzenlenen Futbol maçında Şube Müdürü Ömer Atmaca ve 2 çalışanı da mücadele etti. Sakin bir kent olan Burdur'da sokak çocuğu bulunmadığına dikkat çeken Ömer Atmaca, "Bilinçli aileler sayesinde kötü alışkanlıkları ile Burdurluları rahatsız eden gençler yok. Ancak bu bizim önlem almamızı engellemez. Bundan sonra her okulun seçeceğimiz çocuklar ile düzenli hale getireceğimiz halı saha maçları sayesinde gençlerle polisi kaynaştıracağız. Böylece onların internet cafe ve atari solanlarından da bir nebze uzaklaşmasını sağlayacağız." şeklinde konuştu. Atmaca önümüzdeki hafta Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Erkek Yurdu'nda kalan gençlerle emniyetin halı sahasında bir araya geleceklerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious