Polis kapkaç tatbikatında

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Şortlu, terlikli olarak eğitim gören görevli polisler, sık sık kapkaç tatbikatı yaparak pratiklerini de geliştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özellikle ’kapkaç, hırsızlık, dolandırıcılık ve gasp’ gibi suçlara anında müdahale etmesi ve zanlıları ’suçüstü’ yakalamasıyla ünlenen huzur timleri, eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. Huzur timlerinin ’sivil motosikletli’ biriminde görev yapacak olan 40 personel eğitimlerinin son aşamasına geldi. Şortlu, terlikli olarak eğitim yapan huzur timinde görevli polisler, sık sık kapkaç tatbikatı yaparak pratiklerini de geliştiriyor.

İzmir’de Vali Oğuz Kağan Köksal ile Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın önderliğinde oluşturulan "huzur timleri" kısa sürede büyük başarı elde etti. Birçok kapkaç, dolandırıcılık ve gasp olayında zanlıları "suçüstü" yakalayan ekipler şimdi de sivil motosikletle hizmet verecek. Timlerin, sivil motosikletle görev yapacak olan 40 personelinin eğitimi tamamlanmak üzere. Yunus Polisi Büro Amirliği’nin nezaretinde yürütülen eğitim çalışmalarında, A2 ehliyetini alan 20 polis memuruna ’ileri ve güvenli sürüş teknikleri’ eğitimi veriliyor.

Eğitimle ilgili bilgi veren Huzur Timleri Büro Amiri Yener Ülgütol, 4 haftalık eğitimin 3 haftalık kısmının tamamlandığını belirterek, "Arkadaşlarımız bir hafta sonra kentin yoğun olduğu özellikle sokak aralarında görev yapacak. Özellikle kapkaç, hırsızlık, gasp gibi olaylara anında müdahale edecek" dedi.

Motosikletli huzur timlerinin eğitimcilerinden olan Yunus Polisi’nde görevli komiser Murat Yener de, polislere öncelikle A2 motosiklet ehliyeti alınması için eğitim verdiklerini kaydetti. Yener, "Arkadaşlarımız önce kendi can güvenliklerini ön plana alarak vatandaşlarımıza sivil motosikletli polisler olarak hizmet verecek" diye konuştu.

Motosiklet eğitimlerini aralıksız sürdüren polisler, kapkaç tatbikatı da yapıyor. 20 sürücü olmak üzere toplam 40 kişi olarak görev yapacak olan sivil motosikletli timlerin başında komiser Özgür Vatan bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious