Polis karakolunda sır ölüm!

Polis karakolunda sır ölüm!.18070
  • Giriş : 03.07.2008 / 08:12:00

Zonguldak'ta bir yurttaş, hakkında şikayet yapılınca polis merkezine götürüldü. Ve orada öldü. Ölüm nedeni kesin olarak açıklanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak"ta, hakkında yapılan şikayet üzerine götürüldüğü polis merkezinde rahatsızlanan kişi yaşamını yitirdi.

Evli bir çocuk babası Metin Yüksel"in (38), Tepebaşı mahallesinde iş yeri açan eşinin akrabaları, Çarşı Polis Merkezini arayarak, söz konusu kişinin kendilerini bıçakla tehdit ettiğini ve 4 bin YTL"yi alarak gittiği yönünde şikayette bulundu.

"PANİK YAPIP KAÇINCA YERE DÜŞTÜ"

Yüksel"in evine giderek arama yapan ve herhangi bir suç unsuruna rastlayamayan polisler, hakkında şikayet olduğundan kendileri ile polis merkezine gelmesini söyledi. Polis merkezinde ifadesi alınan Yüksel, daha sonra sağlık kontrolünden geçirildi. Savcılığa çıkarılmak üzere yeniden polis merkezine götürülen Yüksel, iddiaya göre, nezarethaneye gireceği sırada belindeki kemerinin çıkarılması istendi. Bir anda panik yaparak kaçmak isteyen Yüksel"in ayağı takılınca yere düştü.

Polisler tarafından yakalanarak nezarethaneye konulan Yüksel, bir süre sonra rahatsızlanması üzerine Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi"ne kaldırıldı.

Acil Servis doktorları tarafından yapılan incelemesinde Yüksel"in ölmüş belirlendi. Yüksel"in cesedi, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu"na gönderildi.

"HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜĞÜNDE ÖLDÜĞÜ SÖYLENDİ"

Yüksel"in ağabeyi Ömer Yüksel, gazetecilere, acil servis doktorlarının, kardeşinin hastaneye götürüldüğünde ölü olduğunun kendisine söylediklerini belirterek, gelecek otopsi sonucuna göre, olayda ihmalin olduğunun belirlenmesi durumunda suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, AA muhabirine, cumhuriyet savcılığının olayla ilgili soruşturmayı yürüttüğünü, Metin Yüksel"in kesin ölüm nedeninin otopsi sonucunda ortaya çıkacağından, şu anda bir şey söylemenin yanlış olacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious