Polis kazara mesai arkadaşını vurdu

Polis kazara mesai arkadaşını vurdu.12407
  • Giriş : 23.08.2008 / 19:13:00
  • Güncelleme : 23.08.2008 / 18:59:54

Sapanca'da istenmeyen kaza. Bir polis memuru, mesai arkadaşının silahından çıkan kaza kurşununa hedef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde yapılan asker eğlencesi sırasında çıkan olayda, bir polis memuru, kavga çıkaran grubu dağıtmak için havaya ateş eden mesai arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla vurularak şehit oldu.

Olaya müdahale eden 2 polis memuru da darp edilerek yaralandı. Kaza kurşunuyla arkadaşını vuran polis memuru gözaltına alındı. Olay sonrası ilçeye çok sayıda çevik kuvvet polisi gönderildi.

Olay gece 01.00 sıularında, Kestanelik Mahallesi Akyıldız Sokak'ta meydana geldi. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekibi, Roman vatandaşların, Neşat Tunguç'a ait asker eğlencesini kontrol etmek ve saat 24.00'ü geçtiği için eğlencenin sonlandırılması uyarısında bulunmak üzere eğlencenin düzenlendiği yere geldi.

Eğlenen şahıslardan birinin uyarıda bulunan polis ekibine küfretmesi üzerine polis, şahsı gözaltına almak istedi. Bunun üzerine eğlence yerinde bulunan diğer kişiler de olaya karışınca kavga büyüdü. Kavganın büyümesi üzerine, polis memurlarında M. İ., grubun dağılması amacıyla silahını çekerek havaya 3 el ateş açtı. Daha sonra tekrar yerine koymak isediği sırada silahı kazayla ateş aldı. Polis memuru M. İ.'nin silahından çıkan kaza kurşunu, olay yerindeki Ahmet Sargın (41) isimli bir başka polis memurunun göğsüne isabet etti. Vurularak yaralanan Sargın, hemen Sapanca İlçe Hastanesi'ne kaldırıldı. 13 yıllık polis memuru Sargın, burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Mersin nüfusuna kayıtlı Sargın'ın, evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Öte yandan olay sırasında Nahit Kanca (34) ve Murat İpek (33) isimli iki polis memuru da darp sonucu yaralandı. Yaralı polisler de önce Sapanca İlçe Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahale yapıldıktan sonra Toyotasa İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*