Polis korkunç cinayeti çözdü

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Anne-kız vahşice öldürüldü, baba Seyhan'ın da bir inşaatta cesedi bulundu. Polis incelemesinde katilin inşaatın boyacısı olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Esenler’de 2 Mart günü ortaya çıkan cinayette anne Bakiye Seyhan (46) bıçaklanarak, kızı Meryem Seyhan (18) ise boğularak öldürüldü. Cesetler yarı çıplak halde bulundu. Cinayetin, alkolik olduğu iddia edilen baba Şükrü Seyhan (53) tarafından işlenmiş olabileceği üzerinde duruluyordu. Bir kaç gün sonra müteahhit Şükrü Çılgınoğlu’na ait inşaatın bodrum katında Şükrü Seyhan’ın da cesedi bulundu. Polis, bu inşaatta boyacılık yapan Zeki Dağlı’yı gözaltına aldı.

Tüyler ürperten cinayeti polise itiraf eden katil zanlısı, baba Seyhan ile arkadaş olduklarını ve sık sık içki içtiklerini söyledi.
İçki masalarına Arif Çevik ve Mustafa Mutlu adlı arkadaşlarının da katıldığını belirten Dağlı, Çevik’in “Seyhan’ın kızı çok iyi sevişiyormuş” dediğini ve tartışmanın bundan çıktığını söyledi. Dağlı, “Şükrü ile kavgaya başladık. Arif arkadan ona sarılınca ben de onu bıçakladım. Daha sonra aşağıda arabada bekleyen Mustafa’nın yanına gittik içmeye başladık ve eve gitmeye karar verdik. Anneyi bıçakla ben öldürdüm. Diğerleri kızı boğarak öldürdü. Ama onlara tecavüz edip etmediğimizi hatırlamıyorum” dedi. Arif Çevik ile Mustafa Mutlu ise susma haklarını kullandılar. Cesedi bildiği halde polise haber vermeyen müteahhit Şükrü Çılgınoğlu ise olayla ilgisi olmadığını söyledi. Zanlılar, emniyetteki sorgularından sonra adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious