Polis memurları, tecavüzden yargılanıyor

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

İZMİR'de, Moldova uyruklu kadını gözaltına aldıktan sonra bir otele götürüp isteği dışında birlikte oldukları ileri sürülen polis memurları E.K.B. ve A.G.'nin yargılanmalarına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tutuksuz yargılanan sanık polis memurları, suçlamaları kabul etmezken, duruşma ertelendi.
İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ilk kez görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan polis memurları E.K.B. ve A.G. ile avukatları katıldı. Polis memuru E.K.B., olay günü içinde yabancı uyruklu kadınların olduğu bir otomobili durdurduklarını belirterek, “Aralarında yüzbaşı olduğunu söyleyen bir kişi de vardı. Pasaportlarını inceledik. Herhangi bir eksik bulamadık ve pasaportları kendilerine iade ettik. Yabancı uyruklu bir kadını otele götürdüğümüz ve orada cinsel ilişkiye girdiğimiz kesinlikle doğru değildir. Meslek yaşamımız başarılarla ve takdirnamelerle doludur. Suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi. Diğer polis memuru A.G. de savunmasında böyle bir olayın gerçekleşmediğini, iddianın asılsız olduğunu söyledi. Duruşma, eksik evrakların ve diğer tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
OLAY 2 ay önce, İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'nin gerçekleştirdiği bir operasyon kapsamında dinlenen telefon görüşmelerinde, Moldova uyruklu 26 yaşındaki Aliona G.'nin, arkadaşı A.R.'ye, iş dönüşü, İzmir'de resmi polisler tarafından alındığını, problem çıkmaması için kötü ve pis bir otelde, her iki polisle de birlikte olmak zorunda kaldığını anlattığı yönündeki beyanlarına rastlandı. A.G.'nin, operasyonun ardından İstanbul'a oradan da ülkesine döndüğü ve Türkiye'ye girişine 1 yıl süreyle yasak konduğu kaydedildi. Telefon görüşmelerinde geçen resmi polis aracının plaka numaralarından yola çıkan savcılık, Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekiplerinde görev yapan polis memurları E.K.B. ve A.G.'ye, ‘kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious