Polis memuru, hırsız sandığı hamile eşini öldürdü

  • Giriş : 10.09.2007 / 16:48:00

Yalova'nın Termal İlçesi'ndeki Atatürk Köşkü'nün ve TBMM Lojmanları'nın müdürlüğünü yapan İlkfen Ateş(39), 5 ay önce evlendiği polis memuru eşi Mustafa Ateş (40) tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gözaltına alınan Mustafa Ateş, “Bir ses duyunca tabancamı alarak mutfağa gittim. Karanlıkta gölge gördüm. Hırsız sanıp ateş ettim. Işığı açınca eşimi öldürdüğümü anladım'' dedi.
Olay, bu sabaha karşı Yalova'nın Samanlı Mahallesi'ndeki evde meydana geldi. Geçen Nisan ayında TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı Termal'deki Atatürk Köşkü'nün ve TBMM Lojmanları'nın müdürlüğüne atanan İlkfen Ateş ile eş durumdan İstanbul'dan geçen Temmuz ayında Yalova Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne tayin edilen polis Mustafa Ateş, dün gece misafirlerini ağırladı. 5 ay önce evlenen ve 6 ay sonra dünyaya gelecek bebeklerini kucaklarına almanın heyecanını yaşayan Ateş çifti, misafirlerini uğurladıktan sonra uyudu.
Sabaha karşı, mutfaktan sesler duyan polis memuru Mustafa Ateş, hemen başucunda duran tabancayı aldı ve yanında eşi olup olmadığına bakmadan mutfağa gitti. Mutfakta gölge görüp hırsız girdiğini sanan ve 3 el ateş eden Mustafa Ateş, ışığı açtığında 3 aylık hamile eşi İlkfen Ateş'i yerde kanlar içinde gördü ve şoka girdi. Omuzlarına ve kasığına isabet eden 3 kurşunla olay yerinde yaşamını yitiren eşi İlkfen Ateş'in cesedinin başından ayrılmayan Mustafa Ateş'in işe gitmemesi üzerine mesai arkadaşlarının onu aramasıyla olay ortaya çıktı.
Gözaltına alınan Mustafa Ateş, eşini, hırsız sandığı için öldürdüğünü iddia etti. Mustafa Ateş, “Gece mutfaktan gelen bir ses duydum. Başucuma koyduğum tabancamı alarak mutfağa gittim. Karanlıkta gölge gördüm. Hırsız sanıp ateş ettim. Işığı açınca eşimi öldürdüğümü anladım'' dedi.
Sorgulaması devam eden Mustafa Ateş, ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilecek. Ölen eşi İlkfen Ateş'in cesedi ise otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious