Polis memuru kalbine yenildi

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Balıkesir'de görev yapan 13 yıllık polis memuru Yahya Kemal Dedeşin (38), galip geldikleri halı saha maçından sonra geçirdiği kalp krizine yenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her hafta şubeler arasında oynanan maç için saat 23.00'te halı sahaya giren Dedeşin, galip geldiği maçın ardından girdiği duşta kalp krizi geçirdi. Arkadaşları tarafından hemen hastaneye yetiştirilen Dedeşin, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Açık kalp rahatsızlığı olmadığı belirtilen polis memurunun babasının da kalp krizinden öldüğü öğrenildi.

Sporu çok seven polis memuru Yahya Kemal Dedeşin için görev yaptığı Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Genç yaşta eşini kaybeden Betül Dedeşin'i, polisin mesai arkadaşları teselli etti. Çocukları 6 yaşındaki Selim ise elinde balonuyla babasına dua etti. Dedeşin'in mesai arkadaşları gözyaşlarına boğulurken cenazeye katılan komşuları sinir krizi geçirdi.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Karayiğit de cenaze törenine katılarak acılı aileyi teselli etti. Genç polis memurunun cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum'a gönderildi. Yahya Kemal Dedeşin, 6 yaşındaki Selim ve 3 yaşında Zeynep isimli iki çocuk babasıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious