Polis olmak için ter döktüler

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Polis olmak için müracaatta bulunan adaylardan ilk sınavları geçerek başarılı olan 2 bin kişi, Polis Meslek Yüksek Okulu'nda yazılı sınava girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

25 Temmuz -5 Ağustos 2006 tarihleri arasındaki değerlendirmede renk körü, varis, düz taban, cilt, boy ve yaş sınırları ile Öğrenci Seçme Sınavı'ndan 195 ham puan almış, lise diploması veya çıkış belgesi kontrol edildi. Bu değerlendirme sonucunda 2 bin 400 adaydan 400 aday başarısız olurken, 2 bin kişi ise bugün yapılan yazılı sınavda ter döktü.

Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen sınava bazı adaylar aileleri ile birlikte geldi. Polis adayları kadar ailelerinin de heyecanlandığı sınavda adaylar içeride veliler dışarıda ter döktü. Çocuğu için dua eden Neriman Taner, "Kızım Yasemin'in sınavı kazanması için dua ediyorum. İnşallah kızım Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu'nu kazanacak. Başaracağına inanıyorum ve çocuğuma güveniyorum." diyerek duygularını ifade etti.

Değişik duygularla sınavdan çıkan adayları ise aileleri teselli etti. Sınavdan çıkan adaylardan Şeyma Doğan, "Sınavım çok iyi geçti. Sorular bana göre çok kolaydı, hepsini yaptım. İnşallah kazanacağım." dedi.

Adayların sınav sonuçlarını 31 Ağustos 2006 günü http://www.pa.edu.tr ile http://www.egm.gov.tr internet adreslerinden veya müracaat ettikleri okullardan öğrenebilecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious