Polis sapığı MSN üzerinden yakaladı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Adapazarı'nda son üç ay içerisinde 2 İlköğretim öğrencisine tecavüz edilmesi olayını araştıran polis, zanlıyı internette sohbet için kullanılan MSN’den ulaşıp yakalamayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmit’te yakalanıp Adapazarı’na getirilen 9 ayrı şuctan sabıkalı 19 yaşındaki Timuçinhan Ergin suçunu itiraf ederken, “Benim ölüm haberimi de duyacaksınız” dedi.

Adapazarı Dilmen Mahallesi’nde 24 Şubat tarihinde 13 yaşındaki Ç.Ç., kimliği belirsiz bir kişi tarafından boş bir araziye götürüp tecavüz edildikten sonra, üzerinde bulunan 5 YTL parası ve cep telefonu gasp edildi. Bu olaydan 2 hafta sonra ikinci tecavüz olayı Adnan Menderes Caddesi’ndeki boş inşaatta meydana geldi. Kendisini polis olarak tanıtan bir kişi 15 yaşındaki ilkögretim okulu örgencisi F.T.yi boş inşaata götürüp burada tecavüz edince Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şubesi Cinayet Gasp Bürosu Amirliği ekipleri kapsamlı araştırma başlattı.

POLİS MSN'DE SOHBET ETTİ

Araştırma sırasında birinci olayda cep telefonu gasp edilen Ç.Ç.'nin cep telefonuna simt kart takıldığını belirledi. Sim kartın İzmit Tütünçiftlik'te oturan Timuçinhan Ergin tarafından kullanıldığı belirlenince genç hakkında polis araştırma yaptı. Araştırmada Ergin'in daha önce karıştığı 9 ayrı hırsızlık suçundan sabıkasının olduğunu belirleyen polis, gencin arkadaşlarından MSN adresini de alarak sohbete başladı. Sohbet sırasında karşısındakilerin polis olduğunu bilmeyen Timuçinhan Ergin, internet kafede polislerin buluşma teklifini kabul edince, geldiği kafede yakalanarak Adapazarı’na getirildi.

Bir hırsızlık suçundan da arandığı belirlenen Timuçinhan Ergin, iki ayrı suçtan adliyeye sevk edilirken gazetecilere suçunu itiraf etti. Olay sırasında hap içtiğini söyleyen Ergin, ‘neden erkek çocuklara tecavüz ettiği’ yönündeki sorlar üzerine ise “Ne oldugunu bilmiyorum. Yaptım. Benim cezaevinde ölüm haberimi de duyacaksınız” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious