Polis silahıyla Gazi'yi tarayın emri

Polis silahıyla Gazi'yi tarayın emri.13803
  • Giriş : 18.05.2009 / 13:55:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 12:51:39

Gazi Mahallesi'nde polis silahıyla halka ateş açma teklifi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon davasının 146 ve 147'nci delil klasörlerinde yer alan gizli tanık, Gazi olaylarında kendilerine polisin kullandığı 'CZ' marka silahla halkın üzerine ateş açma teklifi yapıldığını öne sürdü.

1995'te 17 kişinin öldüğü olayları başlatan kahvehane taramasının ardından sol örgütler ile Sedat Peker ve Vedat Şahin'le tanışan iki kişinin yanlarına geldiğini anlatan gizli tanık Ayaklanma, şunları söyledi:

"İsmi Ecevit olan kişi, 'Size araba ve silah versem dediğimizi yapar mısınız?' diye sordu. 'Yine mahallede olacaksınız. İstediğiniz her yere gideceksiniz ve sizi hiçbir polis çevirmeyecek' dedi. Örgüt üyeleri polise molotof kokteyli attıkları sırada ara sokaklardan yüzümüz maskeli çıkacak, rasgele ateş edecektik. 'Ölenler ne olacak abi' dedik.

'Ölsünler. Polis, birinin üzerine yıkar. Dünyanın parasını kazanacaksınız, vatana hizmet edeceksiniz, gerekirse askere bile gitmeyeceksiniz, devletten iyi bir maaş alacaksınız' dedi. Bize vermek istediği silah, CZ marka silah, yani polislerin kullandığı silah. Böylece provokasyon polisin üzerinde kalacaktı. Halkın üzerine ateş etmemizi isteyenler, bu ülkede 'terör bitmesin' diyenler, halkın sokaklara çıkmasını, polis-devlet çatışsın isteyenlerdir."

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*