Polis strateji belirliyor

Polis strateji belirliyor .9530
  • Giriş : 15.08.2007 / 08:55:00

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Strateji Geliştirme Üst Kurulu, polisin geleceğini şekillendirmek için genç müdürlerden ve amirlerden oluşturduğu özel bir ekiple geniş kapsamlı bir çalışma yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın bizzat takip ettiği çalışmada 6 Strateji Geliştirme ve Planlama Gurubu oluşturuldu. Teşkilat içinde alt kademe yöneticilerin kafasında bulunan geleceğe yönelik planların tartışılmasını ve hayata geçirilmesini amaçlayan yapılanma, polisin geleceğini şekillendirecek. Poliste beyin fırtınası tekniğiyle geleceğin emniyet teşkilatını oluşturmayı amaçlayan oluşumun zirvesini merkezde Emniyet Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları’nın oluşturduğu Strateji Geliştirme Kurulu yapıyor.

BEYİN FIRTINASI TEKNİĞİ

Alt kademe ise Adli ve Önleyici Hizmetler, Destek Birimler, İnsan Kaynakları, Uluslararası İlişkiler, Denetim ve Danışma Hizmetleri ve Trafik Hizmetleri Strateji Geliştirme ve Planlama Gruplarının da ise her birimin görevli 2 üst, iki alt düzey yöneticisinin katılımıyla toplam 96 kişilik ekip polisin geleceğini oluşturmak için ayda 2 defa toplanıyor. Alt kademede yapılan işlerin yansıdığı yöneticilerin, "Ya bu böyle yapılır mı?, ben bu teşkilatın başında olsam şöyle yapardım. Bu işin yapılması ya da yapılmaması teşkilat için iyi oluyor ya da olmuyor" gibi sözlerin üst kademeye iletilip çalışmaya dönmesinin amaçlandığı ifade ediliyor. 23 Mayıs 2007 tarihinde Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal emriyle oluşturulan gruplar geçtiğimiz hafta ilk toplantılarını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious