Polis taşlatan ailenin yeşil kartı iptal

Polis taşlatan ailenin yeşil kartı iptal.11872
  • Giriş : 30.10.2008 / 10:37:00
  • Güncelleme : 30.10.2008 / 10:38:59

İzinsiz gösterilere katılan çocukların aileleri devlet yardımlarından mahrum kalabilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Valisi İlhan Atış, Adana'da korsan gösteriye katıldığı tespit edilen 170'in üzerindeki çocuğun ailesinin yeşil kartlarını iptal etmeyi ve devlet yaptığı yardımlardan mahrum bırakmayı düşündüklerini söyledi.

Vali İlhan Atış, yaptığı açıklamada, geçen hafta bölücü terör örgütü yandaşlarının, Abdullah Öcalan'a kötü muamele yapıldığı iddiasıyla Adana'da düzenlenen korsan gösterilerde çocukların ve kadınların sokağa dökülerek kullanıldığını belirtti.

Çocukların gösterilerde kullanılmasının, ailelerin bakmakla yükümlü olduğu çocuklarını korumadığı anlamına geldiğini ifade eden Atış, "Çocuklarımız hariç, çocuklarımızı korumayan büyüklerinin yeşil kartlarını iptal etmeyi düşünüyoruz. Devletin yaptığı yardımlardan mahrum bırakmayı düşünüyoruz. Çünkü; çocuklarına sahip çıkmayan ailelerin sorumluluklarını yerine getirmediğini düşünüyoruz. Çocuklarımıza mutlaka sahip çıkmalıyız" dedi.
Gösteri yapanların yüzde 50'sinin çocuk, yüzde 20 kadarının da kadın olduğunu vurgulayan Atış, "Anadolu'muzda çocuklarımız ve eşlerimiz tehlikeli bölgelere sürülmezler. Yani; zarar görebilecekleri her hangi bir ortama sürüklenmezler. Bunun sürüklenişini açıkça garip karşılıyorum. Anadolu'nun erkeğine yakışmaz bu. Varsa bir gösteri çıkar yapar. Biz gösteri yapanların da güvenliğini sağlamakla görevliyiz. Ne zamana kadar? Başkasının hürriyetini gasp edinceye kadar. Başkasının hürriyetini çiğnemeye başladığı an, Türkiye Cumhuriyeti bütün güçleriyle karşısındadır" diye konuştu.

Gösterilere 170'i aşkın çocuğun katıldığını tespit ettiklerini, bunlara Kabahatlar Kanunu'na göre 100 ile 105 YTL arasında ceza verildiğini vurgulayan Atış, "Çocukların yeşil kartlarının iptalinden dolayı, çocukların zarar görmemesi için de mevzuat araştırması yapıyoruz. Korsan gösterilere katılan çocukların tehlikeye atılmasını önlemek için bu kararları alacağız" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*