Polis Teşkilatı şehitlerini unutmadı

Polis Teşkilatı şehitlerini unutmadı.8166
  • Giriş : 10.04.2009 / 11:55:00

Polis Teşkilatı'nın 164. kuruluş yıldönümü etkinliklerle devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis Teşkilatı'nın 164. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce İl Emniyet Müdürlüğü şehir mezarlığının yanında bulunan şehitlikte bir tören düzenledi.
Düzce Şehir Mezarlığı yanında bulunan şehitlikte düzenlenen törene İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman, Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Belediye Başkanı İsmail Bayram, şehit ve gazi yakınlarıyla emniyet personeli katıldı. Tören, İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman'ın şehitlik anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman, Türk bayrağının şehitlerin kanıyla yıkandığını belirterek, "Bu ülke için canlarını feda eden şehitlerimizi unutmamız mümkün değildir. Polis teşkilatının 164. kuruluş yılında da şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onları bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da unutmayacağız." şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından şehitler için dua okundu. Duanın ardından programa katılanlar şehitlikte bulunan mezarların üzerine kırmızı ve beyaz renkte karanfil bıraktı.
Bu yıl Düzce Belediyesi'nin şehir merkezinin değişik yerlerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından dikilen laleler, şehitliğe de ayrı bir güzellik kattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*