Polis ve avukat dahil 9 kişi gözaltında

Polis ve avukat dahil 9 kişi gözaltında.13813
  • Giriş : 18.12.2008 / 12:39:00

Aralarında İcra Dairesi Müdürü, bir polis ve bir de avukatın bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi, bir oto galerisi sahibini tehditle icra davasından vazgeçirdiği iddia edilen ve aralarında İcra Dairesi Müdürü, bir polis ve bir de avukatın bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı…

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlü bünyesinde görevli ve ismi açıklanmayan bir polis memuru, Bursa Oto Galericileri Çarşısı'nda faaliyet gösterdiği öğrenilen Erol Ş.'ye ait galeriden senet karşılığı otomobil aldı. Ancak polis memuru iddiaya göre taksitini ödemeyince, galeri sahipleri icra takibi başlattı ve memurun maaşına haciz koydurdu.

Bu gelişmenin ardından polis memurunun adamı olduğu öne sürülen bazı kişiler, oto galerisine gelerek, bir yetkiliyi icra takibinden vazgeçirmek için Avukat Mustafa E.K.'nin bürosuna götürdü. Burada icra takibinden vazgeçildiği şeklinde belge imzalatılan galeri yetkilisi, ardından dosyanın takibinin yapıldığı 6. İcra Dairesi'ne götürüldü. İddiaya göre burada da aynı işlem yapılıp, icra takibi kaldırıldı.

Bu gelişme üzerine mağdur tarafın avukatı, suç duyurusunda bulundu. Bu gelişme üzerine polis, Avukat Mustafa E..K, 6. İcra Dairesi Müdürü Mehmet.K. ile polis memuru ile birlikte 9 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar hakkında “Nitelikli yağma ve tehdit” suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*