Polis yanlış yerde önlem aldı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

24 yaşındaki Mehmet Karahasan ve 29 yaşındaki Yiğit Bekçe'nin Bursa'dan Mersin'e, Mersin'den Ankara'ya uzanan yolda 3 günde 7 kişi katletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zanlılar, resmen arandıkları sürede 10 ilin sınırından ve 50 kontrol noktasından geçerek 4 kişiyi daha öldürdüler, ama yakalanamadılar. Kimlik ve araç bilgileri mevcut zanlıların yoğun güvenlik önlemlerini nasıl atlatabildikleri ve cinayetleri işleyebildikleri sorularına yanıt aranırken, yeni ihmaller olduğu da ortaya çıktı.

Polisin zanlıların yeriyle ilgili cep telefonundan nokta tespit yaptığı halde yanlış tahminde bulunduğu ve zanlıları elinden kaçırdığı anlaşıldı.

CEP TELEFONU TAKİBİ
Polisin iki zanlının seri cinayet işlediğini saptamasından sonra zanlıların cep telefonunu dinlemek için Kocaeli'den mahkeme kararı çıkarttığı öğrenildi. Emniyet, zanlıların cep telefonu sinyalinden Adana ve Mersin civarında olduklarını belirledi, buradaki polislere haber verildi ancak polisler daha gidemeden zanlılar araçlarını yakıp bulundukları yerden ayrıldı.

Zanlıların telefon sinyalinden Ankara istikametine gittiklerini tespit eden polis, Aksaray Ulukışla'da olduklarını tespit etti. Zanlılar için hemen önlem alıp yakalamak yerine Bursa-İzmit yönüne 'otobüsle gidiyor olabilirler' tahmini yapılarak, otobüs güzergahları ve saatleri belirlendi ve konaklama ihtimaline karşı Bolu'da ekip görevlendirildi. Polis zanlıların konaklamasını beklerken, onlar Ankara'ya ulaşmıştı bile. Bu arada seri cinayetlerle ilgili tutuklanan Mehmet K. ve Yiğit B, güvenlik gerekçesiyle Sincan L tipi cezaevinden F tipi cezaevine nakledildi. Zanlıların bu cezaevlerinde tek kişilik koğuşlara yerleştirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious