Polis yok silah mı alalım!

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Vali Güler’in, “Dünya şehirleri içinde suç oranı en düşük kent” dediği İstanbul’da Sütlüce sakinleri isyan etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mart başında 22 yaşındaki Cihan Bilici’yi uyuşturucu satıcılarına kurban veren Beyoğlu Sütlüce’de bardağı taşıran son olay, önceki gece saat 22.00 sıralarında Badem Mahallesi’nde meydana geldi. Bir yıl önce askerden gelen Yağmur Çelik caminin önünde arkadaşlarıyla sohbet ederken sokağa hızla giren bir taksi ve bir otomobilden inen iki grup arasında kavga çıktı. Yağmur mahalleli arkadaşlarıyla kavgayı ayırmaya çalıştı ve babası da taksici olduğu için özel otomobildeki alkollü magandaları “Burada olay çıkarmayın” diye uyardı.

Bıçaklayıp attılar

Mahalleyi terk eden otomobildeki 4 kişi, kısa bir süre sonra tekrar geldi. Konuşma bahanesiyle Yağmur Çelik ile arkadaşı Ümit Gülenç’i araçlarına alıp uzaklaştılar. Şehir magandaları; yolda bıçaklayarak yaraladıkları Yağmur ve Ümit’i Haliç Köprüsü yakınlarında otomobilden atarak olay yerinden kaçtı. Yağmur, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ümit ise hafif yaralandı. Aynı mahallede, 2 Mart’ta Cihan Bilici adlı genç bir caminin yanındaki parkı kendilerine mesken edinen uyuşturucu satıcıları tarafından, “Burada uyuşturucu satmayın” dediği için bıçaklanarak öldürülmüştü. Bu olayın üzerinden 1 ay bile geçmeden, Yağmur’u da şehir magandalarına kurban veren mahalle halkı isyan etti. Ellerinde sopalarla ve sloganlar atarak yürüyen kalabalığı sakinleştiren Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Tuğrul Pek, kalabalığı Gümüşhane Kelkit Babakonağı Köyü Derneği’ne davet etti. Vatandaşlar adına bir konuşma yapan Yağmur’un babası Ahmet Çelik, mahallelerinin son yıllarda uyuşturucu satıcılarının, fuhuş yapanların, gaspçıların, hırsızların uğrak yeri olduğunu söyleyerek devletin bu bölgede önlem almasını istedi. Çelik, “Mahallemizde hapçılar, gaspçılar kol geziyor. Polis buraya uğramıyor. Biz de mi belimize silah takıp gezelim” diye isyan etti.

Polis geldi kapkaççılar kayboldu

15 günde 4 kapkaç olayının yaşandığı Piyalepaşa Bulvarı’nda, kapkaç çetesinin lideri Çilli Hasan’ın yakalanması ve polisin nöbet tutmaya başlamasıyla vatandaş rahat bir nefes aldı. Kavşaktaki ışıklar özellikle kadın sürücülerin kabusu haline gelmişti. CHP

İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel, avukat İlknur Adiller, Coca Cola Kalite Kontrol Müdürü Nergis Baysal ve son olarak Reyna Stemati 15 gün içinde kapkaça uğrayınca ışıkların her iki yanında birer polis otosu nöbet tutmaya başladı. Ayrıca takviye olarak 3 motorize yunus ekibi de bölgede sürekli devriye geziyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious