Polis yol kesti ceviz ezmesi ikram etti

Polis yol kesti ceviz ezmesi ikram etti.14353
  • Giriş : 06.12.2008 / 21:06:00

Burdur Emniyet'nin yaptığı uygulama sırasında, yolcu otobüsüyle Antalya'ya tatile giden Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in de aralarında bulunduğu yolculara özel ikram yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı uygulama sırasında, yolcu otobüsüyle Antalya'ya tatile giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile bazı eski parlamenterler ve ailelerine Burdur'a özgü ceviz ezmesi ikram edildi.

Burdur Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, Antalya yönüne giden araçları durdurarak, sürücüler ve yolculara ceviz ezmesi ikram ederek, sürücülere yol haritası ile trafik kurallarının yer aldığı broşürler dağıttı ve sürücülere uyarılarda bulundu.

Bölge Trafik ekiplerinin, Burdur-Antalya kara yolu Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında yaptığı uygulama esnasında, Antalya'ya tatile giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, eski bakanlardan Ali Coşkun ile eski milletvekili ve DYP yöneticilerinden Saffet Arıkan Bedük'ün de bulunduğu yolcu otobüsü de uygulama yapılan bölgede kısa süre mola verdi. Otobüsten inen Cemil Çiçek, polis memurları ve Burdur Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ile kısa süre sohbet etti. Polis memurları da Çiçek ve otobüs yolcularına ceviz ezmesi ikram etti.

Çiçek, kısa süren molada yaptığı konuşmada, bayramların hüzne ve kedere dönüşmemesi için yolculara ve sürücülere yardımcı olunması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Burada bizi durduran ekiplerimiz Türkiye'nin her yerinde bu kontrolleri yapıyorlar. Bayramlarda yollarımız yoğun oluyor. Arkadaşlarımız da sürücülere yardımcı olması lazım. Türk polisi kendi insanı, kendi vatandaşı ile kaynaşmıştır. Bu yaptıkları ikram da bunun güzel bir örneğidir. Halkın içinde olan insanlardır bunlar. Halkla kucaklaşmış insanların yaptığı en güzel örneklerden birisi bu.''

İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan da yapılan uygulama hakkında bilgi vererek, ''Hem güzergah hakkında bilgi veriyoruz, hem de Burdur'un meşhur ceviz ezmesini dağıtıyoruz. Gördük ki bu bayramda çok büyük bir trafik yoğunluğu yok. Şu ana kadar olumsuz bir durum da intikal etmedi'' diye konuştu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek ve yakınlarını taşıyan otobüs daha sonra Antalya'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*