Polis zoruyla tahliye

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Antakya'da ara senedi ile daire alan 9 aile tefecinin haciz çıkarması sonucu polis vasıtasıyla tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre Azittin Fakı, (60) isimli ev sahibi yaptırdığı 11 daire ve 2 iş yerini içlerinde kızı ve oğlunun da bulunduğu kişilere ara senedi ile sattı. Sattığı kişilerden paraları alan Hacı Azittin Fakı, ayrıca Orhan Doğrusöz, isimli bir tefeciden 5 bin dolar borç alarak karşılığında 15 bin YTL'lik bir senede imza attı.

Senet ödenmeyince tefeci Orhan Doğrusöz binaya ihtiyati tedbir koydurdu ve davayı kazanarak dairede bulunan ve ara senedi ile ev alan ev sahiplerini tahliye ettirdi. Mağdurlardan Hilmedi Kulu, (41) ve Orhan Kızıldağ, (38) yıllar önce bu ev sahibine mağdurların dolar ve mark ödeyerek bu evleri ara senedi ile satın aldıklarını tapu çıkarmak için defalarca başvuru yapmalarına rağmen oyalandıklarını belirtti.

Orhan Kızıldağ, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, binada kendileriyle birlikte Beşir Bulanık, Şerife Şirin, Ali Kılıç, Hilmedi Kulu, Emine Dağlı, Muzaffer Dönmez, Fidan Dönmez ve Abdullah Fakı'nın bulunduğunu kaydederek, "Biz evlerin icralık olduğu konusunda Hacı ile görüştük bize (Korkmayın bir şey olmaz) dedi. Biz ayrıca borç para aldığı ve senet verdiği tefeciyle görüşerek kendisine daire başı 5 bin YTL. Verdik adam kabul etti bu kez ev sahibi Hacı İzzettin Fakı, (Bana da 5'er bin YTL vereceksiniz) dedi. Vermeyince bunlar başımıza geldi." diye konuştu.

Orhan Kızıldağ, "Burada borç para veren tefeci Orhan Doğrusöz'ün bir günahı yok günahı olan bizi aldatan ve oyalayan Hacı Azittin Fakı ve biz ara senedi ile ev alanlardan" dedi. Ev alanlardan Şerife Şirin, (50) eşinden boşandığını ve İstanbul üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde komşularının yardımıyla okuyan 20 yaşında oğlu Ahmet Şirin ile birlikte kaldığını belirterek, "Şimdi ben nereye gideceğim ne gidecek bir yerim nede bir yakınım var" diyerek gözyaşları döktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious