Polise 1 Mayıs soruşturması

Polise 1 Mayıs soruşturması.14529
  • Giriş : 13.05.2008 / 21:24:00
  • Güncelleme : 13.05.2008 / 21:00:52

Olaylı 1 Mayıs'ta gösterilerini araştıran komisyon, Cumhuriyet gazetesi çalışanlarının yaralanması ve yere düşen kadının tekmelenmesine ilişkin soruşturma açılması istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da 1 Mayıs'taki gösterilerde polislerin kusuru bulunup bulunmadığını araştıran komisyonun hazırladığı raporda, Cumhuriyet gazetesinin önündeki olay ile yere düşen bir kadının tekmelenmesine ilişkin soruşturma açılması istendi.

Gösterilerde yaşanan olayların ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, emniyet hukuk işleri, personel ve güvenlik şube müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyon, inceleme raporunu tamamladı.

Olaylara ilişkin araştırmalar kapsamında MOBESE ve televizyon kanallarında yayımlanan görüntüleri inceleyen, ayrıca emniyetin Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine çağrılan motorize timlerde görevli 26 polisin de bilgisine başvuran komisyonun, raporunu, ''Cumhuriyet gazetesinin önündeki olay ile yere düşen bir kadının tekmelenmesine ilişkin soruşturma açılması'' yönünde hazırladığı öğrenildi.

Rapor doğrultusunda, söz konusu 2 olaya karışan polislerle ilgili soruşturma açılacağı ve bu kapsamda olaylar sırasında çekilen görüntülerin de değerlendirileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious