Polise çarpıp kaçtı

Polise çarpıp kaçtı.17274
  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Uygulama yapan trafik ekiplerinin 'Dur' ihtarına uymayan İ.D. polis memuru Adem Uslu'ya çarpıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marka ve modeli tespit edilen aracı bulmak için yapılan takip sonucu İ.D. ve yanında bulunan arkadaşları aracı terk edip kaçtı.

Olay, Fatih Caddesi Egemak Kavşağı'nda meydana geldi. İddiaya göre, adam yaralama suçu nedeniyle polis tarafından aranan 30 yaşındaki İ.D., yanında bulunan ve henüz kimliği tespit edilemeyen arkadaşları ile birlikte 35 KMU 62 plakalı kırmızı renkli bir otomobille Çamdibi yönünden Bornova iskitametine giderken uygulama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulmak istendi.

Trafik ekiplerinin "Dur" ihtarına aldırış etmeyen İ.D, 37 yaşındaki polis memuru Adem Uslu'ya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol kenarına fırlayan Uslu'ya meslektaşlarının haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Uslu'nun ayağının kırıldığı öğrenildi.

Polis memuru Adem Uslu'ya çarptıktan sonra kaçan İ.D.'yi yakalamak için Bornova ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler marka ve modeli belirlenen aracın peşine düştü.

Manas Bulvarı'nda başlayan takip, İ.D. ve yanında bulunan arkadaşlarının otomobili Çay Mahallesi 2065 sokak içerisinde terk edip kaçmalarıyla son buldu.

Ekipler, otomobilin terk edildiği sokağın yakınında oturan İ.D.'nin annesinin evinde yaptığı aramalarda da bir sonuç elde edemedi. İ.D. ve yanındaki arkadaşlarının yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious