Polise Ecevit ve Papa ikramiyesi

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Emniyet yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Ecevit’in cenaze töreninde güvenlik tedbirlerinde başarı gösteren 13 bin polise, 2 maaş ikramiye geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in cenazesinde başarıyla görev yapan polislere, İçişleri Bakanlığı 2’şer maaş ikramiye vermek için çalışma başlattı. Cenaze töreni için olağan üstü tedbirler alan Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nden oluşan polislere, bir ikramiyede Türkiye’yi ziyaret eden Papa’nın korunmasından gelecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Ecevit’in cenaze töreninde güvenlik tedbirlerinde başarı gösteren 13 bin polise, 2 maaş (çıplak) ikramiye geliyor. İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı çalışma ile polis memurlarına 50-60 YTL, amir ve müdürlere ise 140-200 YTL arasında ikramiye verilecek. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önerisiyle gündeme gelen ikramiyenin, önümüzdeki günlerde muhasebeleştirilerek, maaşlara ekleneceği ifade edildi.

Bu arada aynı şekilde Ankara, İzmir ve İstanbul’da olağanüstü tedbirlerle korunan Papa 16’ncı Benedikt’in ziyareti içinde geçerli olduğunu bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, kritik ziyaret nedeniyle kuş uçurtmayan üç ilin emniyet personeline ve takviye görev alan diğer polislere de başarılarının ödüllendirileceği bildirildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious