Polise güveniyoruz

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Başbakan, Polis Teşkilatı'nın 162'nci kuruluş yıl dönümünde polisleri kutladı. Erdoğan, "Milletimizin en güvendiği kurumların başında polis gelir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Polis Teşkilatı'nın 162. kuruluş yıldönümü, tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı. Başbakan Erdoğan, Türk polisinin dünyada eşi olmadığına dikkat çekti.

Dile kolay tam 162 yıl... Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 162. yıldönümü, tüm yurtta yapılan coşkulu kutlamalarla başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, "Sokaktaki vatandaşımızın emniyet ve adalet duygusunda zaaf oluşursa, toplumsal doku zedelenir. Bu nedenle, üzerinde devletin verdiği üniformayı taşıyan hiçbir Emniyet mensubumuzu, bu güveni sarsacak hal ve tavır içinde görmeyi hiçbirimiz istemeyiz. Türk polisinin dünyada eşi yok" dedi.

'Emniyet'le et ve tırnak gibiyiz'
İçişleri Bakanı Aksu, Türk polisinin dünya standartlarıyla donatıldığına dikkat çekti. Aksu, "Türkiye'nin karanlık günlerine geri dönmesini isteyenler, amaçlarına ulaşamayacak. Türk Polis Teşkilatı, buna asla izin vermeyecektir" ifadelerini kullandı. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt da Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'ı yıldönümü nedeniyle kutladı. Büyükanıt, "Biz Emniyet ile et ve tırnak gibiyiz. Ordu ile Emniyet'in birbirine olan saygısı hiçbir zaman eksilmedi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious