Polise ilginç ihbarlar :Dayak istiyorum ne yapıyım?

Polise ilginç ihbarlar :Dayak istiyorum ne yapıyım? .17458
  • Giriş : 02.08.2007 / 16:05:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 155 Polis İmdat Merkezi'ne yılın ilk 6 ayında 2 milyon 105 bin ihbar yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İhbarlar arasında "Canım öyle bir dayak istiyor ki yardımcı olur musunuz?" gibi ilginç ihbarlar da var Toplum destekli polis hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirmek için Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'nü teknolojik cihazlar ile donatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı haber merkezinde çalışanlar 24 saat boyunca 3 vardiya halinde görev yapıyor. 60 hat üzerinden 25 operatör günün 24 saati 90 polis memuru ile kesintisiz hizmet veriyor. Kentin bir ucundan meydana gelen olayları sabırla kaydeden görevli polis memurları, kentin diğer ucundan gelen ilginç ve asılsız çağrıları karşılıyor. Kesintisiz 24 saat hizmet veren 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi'ne bu yılın ilk 6 ayında 2 milyon 105 bin çağrı yapıldı. Bu ihbarlar arasında ilk sırayı 228 bin 540 ile gereksiz çağrı alırken, ikinci sırayı 189 bin 476 adet eksik verilen çağrı aldı. Şehrin 301 noktasına konan 371 adet kamera ile şehrin büyük bir kısmını saniye saniye gözetleyen ekipler, 2007'nin ilk altı ayında İstanbul'un değişik ilçelerinden 62 bin 828 kavga yapıldığını da tespit ettiler.

KÜFÜR YAĞIYOR

Günde 15 bin çağrının geldiği 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi'ne okulların tatil olması ile çağrılan sayısında bir azalma olduğunu belirten yetkililer, vatandaş ankesörlü telefonla arayıp görevli memura küfür edip hakaret ediyor. Bununla ilgili 30 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Adres ile kimlikleri belirlenen bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul halkını uyaran görevliler, "Herkesin başına her an bir iş gelebilir. Asılsız ihbarlar ile meşgul edilen telefonlar müdahaleyi geciktirir. Lütfen gereksiz ihbar yapmayın” uyarısında bulundu.

KOMİK İHBARLAR

155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine gelen ilginç ve komik ihbarlardan bazıları şunlar: “Ben sevgilimden ayrılmak istiyorum da bunu ona nasıl söyleyebilirim?” Abi iyi akşamlar, ben Avcılar sahildeyim de gökte Ufo'ya benzer bir cisim var gelin bir tutanak tutun da NASA'ya bildirin” “Bir aracı şikayet edecektim 34 djj.. bir dakika bakıyorum 155 operatörü Diyarbakır’ın d'simi Jandarmanın J'simi, yahu gecenin bu saatinde nereden bulayım ben jandarmayı” “Samsun ile Sinop arası kaç kilometre?”

SİNİRİM BOZUK

“Canım öyle bir dayak istiyor ki bana yardımcı olurmusunuz?” “Şu anda trafikte seyrediyorum, burada bir kedi var yolda elleri ayakları kırık, şuna bir yardım edin çok yazık bir ekip gönderin” “Boğaziçi köprüsü üzerine sis çöktü, trafik sıkıştı sis kaldırın.” “Ankara Eczacılar Odas”ının telefonunu verebilir misiniz?” Doktorun yazdığı ilaçlar bana sinir yapıyor” “Dudullu’daki tabelaya kafamı çarptım kaldırılmasını istiyorum”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious