Polise 'paylaşalım' teklifi

  • Giriş : 15.01.2007 / 00:00:00

Çaldıkları çelik kasayla yakalanan zanlılar, polislere serbest bırakmaları için kasada bulunan altın ve dövizi "paylaşalım" demişler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Gültepe semtinde bir evden çaldıkları çelik kasayla yakalanan zanlılar, kendilerini yakalayan polislere, serbest bırakmaları için kasada bulunan yaklaşık 6 bin 300 YTL değerindeki altın ve dövizi paylaşma teklifinde bulundukları iddia edildi.

İzmir'in Gültepe semtinde Toros Caddesi 68/2 numarada oturan Halil Kaynar'ın evine kapıyı zorlamak suretiyle giren zanlılar, içinde 3 bin dolar ve 2 bin YTL değerinde altın bulunan çelik kasayı alarak 35 UE 856 plakalı otomobile yükledi.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine zanlıları takibe alan polis ekipleri, aracı Boğaziçi semtinde ele geçirdi. Otomobilde bulunan S.A. (29) ve İ.A. (20) yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine getirildi.

Emniyet yetkilileri, yakalanan iki zanlının kendilerini
yakalayan polislere serbest bırakmalarına karşılık, ''Kasanın içindeki döviz ve altınları paylaşalım'' teklifinde bulunduğunu, ancak polislerin bu teklifi reddettiğini belirtti.

Zanlıların, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious