Polise taş atan çocuklar konuştu!

Polise taş atan çocuklar konuştu!.18471
  • Giriş : 03.11.2008 / 08:26:00

Radikal, polise taş atan çocuklarla konuştu. Çocukların ortak noktası gelecekten beklentilerinin olmaması! Taş atma nedenleri ise tam bir şok!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özellikle son dönemde PKK lehine olan gösterilerde polisle çatışan, onlara taş atarken görmeye başladığımız çocukların ortak özellikleri, gelecekten beklentilerinin olmaması. Bazıları, taş atmayı oyun sanırken, polisten dayak için intikam duygusuyla atanlar da bulunuyor. Radikal, Van'da taş atan çocuklarla konuştu:

M.D. (14): Ağabeyim geldiği için ben de geldim. Ağabeyim liseyi bitirdi, şimdi oto tamircisinin yanında çalışıyor. “Ben okudum da ne oldum” diyor. Herkes taş attığı için ben de atıyorum.

Z.D. (13): Bizim oradaki ağabeylerle geldim. Onlar atıyorsa, bir bildikleri vardır. (“Attığın taşlar polise gelirse” denilince) Onlar da bize bomba atıyor. Filmlerdeki, bilgisayar oyunlarındaki gibi çok heyecanlı. Ama bazen korkuyorum da.

A.Ç. (15): Ablam şimdi hapiste. Onun kötü biri olduğunu düşünmüyorum. Neden hapiste olduğunu da anlamıyorum. Daha önce de taş attım. Bir defasında beni yakaladılar, çok dövdüler. Anama, bacıma küfrettiler. Ben onlara niye acıyayım.

S.Y. (14): Benim babam yok. Anamın da geldiğimden haberi yok, duysa çok kızar. Bana, “Oku adam ol” diyor. Ama ben okusam bile para kazanamayacağımı biliyorum. Bizim orada okuyanlar var, ama onlar da işsiz. Bu yaz İstanbul'a gittim. Çok güzel şehir, hiç buraya benzemiyor. Devlet buraya hiçbir şey yapmıyor. Çünkü biz Kürdüz...

M. (13): Ağabeyim İstanbul'da üniversitede okuyordu. Dağa gitti. TC öldürdü onu. Şimdi ben bir tamircinin yanında çalışıyorum ama az para veriyorlar ve sürekli bağırıyorlar. Orada çalışmak istemiyorum ama babam işsiz. Adımı yazmayın, yoksa beni de abim gibi öldürürler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*