Polise üstün başarı ödülü

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Burdur Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan 8 polis memuru, üstün başarılarından dolayı Vali Rasih Özbek tarafından ödüllendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Burdur'da hakkında 4 ayrı yakalama müzekkeresi bulunan V.İ. isimli şahıs, kullandığı aracı ile birlikte asayiş ekipleri tarafından görülmüş ve takip edilerek başarılı bir şekilde ele geçirilmişti. V.İ.'nin yanında bir tabanca ve 5 de mermi bulunmuştu. Ayrıca 2001 yılında İstanbul Bağcılar'dan çalınan bir oto yine asayiş ekipleri tarafından ele geçirilmişti.

Vali Mustafa Rasih Özbek, dikkatli çalışmaları ile 2 ayrı olayı aydınlatan 8 polisi, diğer memurlara örnek teşkil etmesi amacı ile ödüllendirdi. Makamında ağırladığı polis memurlarına takdirname veren Vali Özbek, bu çalışmaların devam etmesini istedi. Ödül töreni ile diğer polislerin de teşvik edilmeye çalışıldığını dile getiren Özbek, ayrıca vatandaşlara da mesajlar gönderdi. Suçla mücadelede toplumla polisin kaynaşması neticesinde daha büyük başarılara imza atılabileceğini söyleyen Özbek, "Şüpheli insanların yürüyüşünden nereye doğru yürüdüğü belli oluyor. Herkes mahallesinde şüpheli bir şekilde dolaşan yabancıları polise bildirmelidir. Herkes çevresine karşı bu hassasiyeti gösterirse, özellikle hırsızlık olaylarına karşı en büyük tedbirlerden birini almış oluruz." diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan'ın da hazır bulunduğu ödül töreninde takdirname alan polis memurlarının isimleri ise şu şekilde: Abdulkadir Palta, Kemal Efecan, Savaş Karagöz, Semih Şahin, Mehmet Olgun, Mustafa Necati Durmaz, Ali Türkmen ve Veli Çetin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious