Polisi şaşırtan bomba düzenekleri

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

PKK’lıların evlerinde ele geçirilen cep telefonu ve kol saatine ayarlı bomba düzenekleri polisi bile şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Konya, Antalya ve Isparta’da düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan PKK’lıların evlerinde ele geçirilen cep telefonu ve kol saatine ayarlı bomba düzenekleri polisi bile şaşırttı. Halen sorguları süren ve bugün adliyeye çıkarılması beklenen zanlılardan bomba uzmanı olduğu belirlenen Serhat Taysi’nin ilk 24 saat ifade vermeyi reddettiği, ardından örgütün Kuzey Irak’taki yapılanma süreci ile ilgili polise ayrıntılı bilgi verdiği belirtildi.
Emniyet kaynakları, ele geçirilen özellikle cep telefonuna ve kol saatine ayarlı bomba düzeneklerinin kendilerini şaşırttığını belirterek şöyle dedi:
“PKK’nın bu konuda yeni bir takım örgütsel stratejiler geliştirdiği görülüyor. Şahıslar son derece iyi örgütsel eğitim almışlar. Serhat Taysi, 3 yıl boyunca İran ve Kuzey Irak’taki ‘Özel Kuvvetler’de eğitim almış ve 6 ay önce de Türkiye’ye giriş yapmış. Gözaltı süresinin ilk 24 saatinde zanlıların tümü adeta kilitlendi. Polisle tek kelime bile konuşmadılar. Daha sonra ekiplerimiz hepsini çözdü. Serhat Taysi, örgütün Kuzey Irak’taki yapılanmasına ilişkin ayrıntılı ve çok önemli bilgiler verdi.'' Gözaltında bulunan 6 kişinin sorguları halen sürüyor. Zanlıların bugün öğleden sonra Cumhuriyet Savcılığı’na sevek edilmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious