Polisin anne ve babası öldüğünü bilmiyor

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ta şüphelenerek kimlik sorduğu Mustafa Memiş tarafından bıçaklanarak şehit edilen polis memuru Naci Soydan'ın (22) cenazesi,memleketi Kahramanmaraş'a gönderildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Törene şehidin amcaları ve meslektaşlarının yanı sıra İstanbul'daki devlet erkanı katıldı. 18 ay önce polisliğe başlayan ve görevi başında şehit düşen Naci Soydan'ın cenazesi öğle saatlerinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Burada düzenlenen törenin ardından Kahramanmaraş'a gönderildi. Cenazeyi almak üzere İstanbul'a gelen amcaları Ali ve Bekir Soydan anne ve babasının, oğullarının vefatından haberi olmadığını söyledi. Şehidin ailenin tek erkek evladı olduğunu anlatan Ali Soydan, babası Reşit Soydan'ın 2 gün önce ülser ameliyatı olduğunu ve hastanede yattığını anlattı. Annesinin ise oğlunu yaralı bildiğini dile getiren amca Soydan, "6 kız kardeşi var onlar da yaralı biliyorlar. Annesi ve babası öğrendiğinde neler yaşayacağımızı bilmiyorum. Cenazeyi nasıl götüreceğimizi bilmiyoruz." diyerek gözyaşı döktü.

Zanlı 10 gün önce İstanbul'a gelmiş

Bu arada Naci Soydan'ı şehit eden zanlı adliyeye gönderildi. Gözaltına alınarak emniyete götürülen zanlı Memiş'in Manisa'da marangoz atölyesinde çalıştığı ve 10 gün önce İstanbul'a geldiği belirlendi. Kalacak yeri olmayan Memiş'in bu süre içerisinde parklarda yatıp kalktığı öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamada Memiş'in polisi neden öldürdüğüne dair ifade vermediği bildirildi. Memiş, emniyetten çıkarıldığı sırada gazetecilerin sorularını "Yanlışlıkla oldu. Sahte polis olduğunu sandım. Pişmanım." diye cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious