Polisin internet siteleri 52 kez hack'lendi

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

İnternet korsanlarıyla mücadele eden emniyet teşkilatının da başı hacker'larla dertte.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

81 il emniyet müdürünün katıldığı Ankara'daki toplantıda Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Kocabal hacker uyarısı yaptı.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın raporuna göre, en çok Giresun Emniyet Müdürlüğü'nün web sayfası hacker saldırısına uğradı. Giresun polisi tam 6 kez hacklendi. Muğla, Bursa ve Mardin illeri beş kez hacklenirken, Nevşehir polisi üç kez, Bilecik, Manisa Elazığ, Erzincan, Trabzon, Kayseri ve Aksaray Emniyet müdürlüklerinin web sayfaları da iki kez hackerler tarafından istila edildi. 17 il emniyet müdürlüğünün web sayfaları da birer defa sanal korsanlar tarafından hacklendi. Sanal korsanlarla mücadele emniyet birimi, hacker saldırılarından korunmak amacıyla acil duruma geçti. Bu amaçla Emniyet Genel Müdürlüğü, merkezî bir sistemi yapılandırmaya çalışıyor. Emniyet Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Kocabal emniyet müdürlerine verdiği brifingde, "Öncelikle, kurulması düşünülen merkezî sistemin profilinin çıkartılmasına yönelik anket çalışmaları illere gönderilmiştir. Teşkilat birimlerimizin mevcut internet web sayfalarının güvenli bir şekilde hizmet verebilmesi amacıyla, anketler neticesinde elde edilen bilgiler sayesinde birimlerimiz, uygulanması gereken güvenlik tedbirleri konusunda bilgilendirilecektir." ifadelerini kullandı.

Geçen yıl 29 siteye saldırıldı

Korsanların saldı-rıları geçtiğimiz yıl zirve yaptı. 2006'da polis web sayfaları 29 kez hacklendi. 2007'nin ilk 15 gününde bile polis web sayfaları iki kez hacker saldırısından nasibini aldı. 2005 yılında ise 15 hacker, polis web sayfalarını kırmayı başardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious