Polisin kullandığı gaz bombası hastanede patladı!

Polisin kullandığı gaz bombası hastanede patladı!.7196
  • Giriş : 01.05.2008 / 10:38:00

1 Mayıs göstericilerine müdahale eden polisin kullandığı gaz bombası hastanenin acilinde patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin göstericilere müdahale ederken kullandığı gaz bombaları onlarca kişiyi hastanelik etti. Zehirlenme, mide bulantısı göz yanması ve kusma gibi şikayetlerle Şişli Etfal Hastanesi'ne gelen göstericiler bir kere daha gaz bombası mağduru oldu.

Göstericilere atılan gaz bombasından etkilenen ve Şişli Etfal Hastanesi’ne gelen bir polisin üzerindeki gaz bombasının acil serviste yere düşüp patlaması sonucu hastane çalışanları ve tedavi olmak için gelen göstericiler zor anlar yaşadı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre polisin attığı gaz bombasından etkilenerek hastaneye gelen vakalar içinde şu anda durumu ciddi olanın bulunmadığı açıklandı.

HASTANELERDE OLAĞAN ÜSTÜ DURUM

Öte yandan Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin 1 Mayıs dolayısıyla olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olması istendi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin özellikle acil servisleri hekim ve ekipman yönünden desteklendi. Şişli ve Beyoğlu ilçesindeki hastanelere gönderilen yazıda, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olunması talimatı verildi. Özel hastanelere de bilgi verilerek, 1 Mayıs'la ilgili gelecek acil vakaların sevk edilmemeleri ve gereken müdahalenin yapılması istendi.

Öte yandan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Ambulans Hizmetleri de 36 ambulansı bölgede çıkabilecek olaylar için hazır bekletiyor. Bu kapsamda Taksim Meydanı'nda 4 ambulans hazır tutuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious