Polisin yaralarının fotoğraflarını panoya astı

Polisin yaralarının fotoğraflarını panoya astı.9530
  • Giriş : 28.06.2007 / 14:36:00

Emniyet, Bağcılarda bir kişinin ölümüne sebep olan polis memurunun yaralarının fotoğraflarını panoya astı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağcılar’da 2 gün önce uğradığı satırlı ve bıçaklı saldırının ardından 1 kişinin ölümüne neden olan polis memeurunun saldırıda aldığı yaraların fotoğrafları Emniyet Müdürlüğü'nün basınpanosuna asıldı. Yurtdışına çıkış yapacak vatandaşlar ile işlemlem yaptıran yabancı uyruklu turisterin bulunduğu kata asılan fotoğraflara bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Bağcılar’ da 2 gün önce, gürültü gerekçesiyle mahallenin gençleriyle tartışan ve uğraığı bıçaklı saldırının ardından kendini mudafaa etmek için internetcafe işletmecisi Mete Ergün’ü silahla vurarak ölüne sebep olan polis memuru Erdem Yücel'in saldırısı sırasında aldığı yaraların fotoğraları Emniyet Müdürlüğü'nün panosuna asıldı. Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi yerleşkesinde bulunan A blok Giriş katındaki basın panosuna "İşte Polisin Hali" başlığıyla asılan fotoğralarda polisin bıçak ve satırlarla uğradığı saldırıde aldığı yaraların ve saldırıda kullanılan satır, bıçak ve baltaların fotoğraları yer aldı.

Pasaport Şube Müdürlüğüve Yabancılar Şube Müdürlüğü gibi, yurt dışına çıkmak isteyen türk vatandaşları ile ülkemizi ziyarete gelen ve burada yaşayan yabancı uyrukluların işlem yaptırığı şubelerin bulunduğu A bloktaki panoya asılan fotoğraflar görenleri dehşete düşürdü. Polis memurunun kolundan aldığı derin yaranın mozayiklenmeden gösterildiği fotoğraların yerli ve yabancı bir çok kişinin girşi yaptığı kapıya asılması ise "Emniyetin basında çıkan haberlere cevap verdiği" şeklinde yorumlandı. Fotoğrafları seyreden polis memurları ve vatandaşlar tepkilerini gizlemezdi.

Emniyetin uygulamasını yanlış bulan bazı vatandaşlar ise fotoğraflardaki görüntülerin çocukşarın ve kadınların geçdiği yere asılmasına tepki gösterdi. Özellikle yurt dışından ülkemizi ziyarete gelen turistler üzerinde olumsuz etki yaratacağını ileri sürülen fotoğraların asılmasını eleştirenlerşn yanına uygulamayı yerinde bulanlarda oldu.

Yaralı polisin fotoğraflarının hastanede tedavi gördüğü sırada Foto Film Şube Müdürlüğü tarafından çekildiği, panoya İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın emriyle asıldığı öğrenildi.

Bağcılar’da 26 Haziren 2007 gecesi meydana gelen olayda, Milenyum Büfe’nin sahibi, kiracısı polis memuru Erdem Yücel’e, gürültü yaptığı gerekçesiyle Mete İnternet Kafe’nin işletmecisi Mete Ergün’ü şikayet etmiş, polis Yücel’in grubu uyarması üzerine tartışma çıkmıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce, Yücel, tabancasının kabzasıyla kafasına vurduğu Mete Ergün’ü yaralamış, bunun üzerine Ergün’ün arkadaşları Yücel’e satır ve bıçaklarla saldırmış, kolu ve sırtından yaralanan Yücel, önce havaya ateş etmiş, saldırının sürmesi üzerine Ergün’ü göğsünden vurmuştu. Hastaneye kaldırılan Ergün tüm müdahaleleri rağmen kurtarılamazken, seken kurşunlardan biri de Erkin Çalışan isimli genci bacağından yaralamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious