Polisin zor anları

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Başbakana ulaşmak isteyen aile, polise zor anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Göle Nurettin Çarmıklı Lisesi'nin açılışını yaptıktan sonra alandan ayrılırken Küçük Altunbulak köyünden Bekir Çalıkıran ve ailesi geçtiğimiz günlerdeki yağmurlardan sonra evlerinin yıkıldığını söyleyerek Başbakan'a ulaşmaya çalıştı.

Çalıkıran, eşi Gülsen, kızları Özlem (15) ve Elvan (4) oğlu Tayfun (7) ile birlikte bağırmaya başlayarak yardım istedi. Başbakan ailenin bağırmalarını duymazken, Bekir ve Gülsen Çalıkıran sinir krizleri geçirdi. Kendilerine el uzatılmadığını söyleyen aile, Başbakan'a ulaşmak için "Bize evimizi geri verin'" diye bağırarak seslerini duyurmaya çalıştı.

Baba Çalıkıran işsiz olduğunu söylerken, kızı Özlem ise okumak istediğini bağırarak dertlerini anlatmaya çalıştı. Baba ve anne Çalıkıran sinir krizleri geçirince ailenin küçük fertleri Elvan ve Tayfun korkudan ağlamaya başladı. Başbakana seslerini duyuramayan aile, polise zor anlar yaşattı. Aileyi teskin etmek için zorlanan polis, Elvan ve Tayfun'u kucaklayarak aileyi olay yerinden uzaklaştırdı.

Başbakan Erdoğan ise lisenin açılışını yaptıktan sonra, geceyi geçirmek için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Artvin'in Yusufeli ilçesindeki evine helikopterle hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious