Polisle çatışan gasp zanlıları yakalandı

Polisle çatışan gasp zanlıları yakalandı .13461
  • Giriş : 26.06.2008 / 22:05:00

Üç gün önce, ‘155 Polis İmdat’ telefonunu arayan M.Ç., kendisine ait 45 FC 590 plakalı motosikletinin iki kişi tarafından silah zoruyla gasp edildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdür Yardımcısı Emine Cafer, olay yerinde M.Ç.'den iki zanlının eşkallerini alarak, bölgelerdeki Önceleyici Hizmetler'e telsiz anonslarıyla bildirdi. Polis ekipleri verilen eşkaller doğrultusunda yaptıkları denetimlerde, zanlıları çaldıkları motosikletle Turgut Özal Mahallesi yakınlarında farkederek, takibe başladı.

Takip edildiklerini anlayan E.K. ve M.U., kaçmaya başladı. Bu sırada motosikletin arkasında oturan E.K., polislere tabanca ile ateş etmeye başladı. Şans eseri ölen veya yaralanan olmazken, zanlılar izlerini kaybettirdi.

Çalıntı motosikleti terk edilmiş olarak bulan polis ekipleri, görgü şahitlerinin ifadesi ve yaptıkları çalışmalar sonucu zanlıların kimliklerini saptadı. Oturduklari semtte önlem alan polis, olaydan üç gün sonra zanlıların evlerine geldiklerini belirledi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, dün E.K. ve M.U.'yu yakaladı. Zanlıların üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda, 7.65 milimetre çapında bir tabanca ile beş mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılardan M.U.'nun gasp ve hırsızlık suçundan bulunduğu Foça Tarım Açık Cezaevi'nden cezasının bitimine 6 ay kala firar ettiği, firarda olduğu süre boyunca da hırsızlık olaylarına karıştığı belirlendi. E.K.'nin ise gasp, hırsızlık, yaralama, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanma suçlarından sabıkalı olduğu ortaya çıktı. İki zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious