Polisle çatışan hırsızlık zanlısı, ölü ele geçirildi

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Gaziosmanpaşa'da bir gıda deposuna girmeye çalışan hırsızlarla polis arasında çatışma çıktı. .

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Mahallesi 1184-1. Sokak'ta bulunan gıda deposuna iki minibüsle gelen 4 hırsızlık zanlısı, araçlarından inerek kepenk kilitlerini kırmaya çalıştı. Dükkanın alt kepenklerini açan fakat üstteki zincirleri açmaya çalışan hırsızlar bu sırada devriye görevi yapan polisler tarafından fark edildi. Polisleri gören 4 hırsız, yaya olarak kaçmaya başlarken, şahıslardan ikisi saklanmaya çalıştıkları yerde yakalandı. İddiaya göre Hakan Y. isimli zanlı ise otoyola doğru yönelerek polisin üzerine ateş açtı. Polisin açtığı ateşe silahla karşılık vermesi sonucu zanlı Hakan Y., boş arazide ölü olarak yakalandı. Olayın ardından polis inceleme başlatırken, ölü ele geçirilen Hakan Y.'nin daha önce "hırsızlık" suçundan sabıkalı olduğu iddia edildi. Yakalanan diğer 2 kişi polis merkezine götürülürken, depoya geldikleri iki minibüste incelenmek üzere otoparka çekildi. Polis kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Bu arada, Hasan Güler'e ait gıda deposunun bir ay önce de soyulduğu ve bilgisayar kasalarının çalındığı belirtildi. Depo çalışanı, işyerinde alarm olmadığını ve bir bekçi bulunduğunu onunda olay sırasında üst katta olduğunu ifade etti.

Öte yandan, ölen hırsızlık zanlısını otoparkta saklanmaya çalışırken gören ve polise bağırarak ihbar eden bir vatandaş ise, gencecik bir şahsın ölmesinin üzücü olduğunu söyledi. Hırsızların kendi mahallelerine dadandığını belirten vatandaş, "Annelere babalara da görev düşüyor. Bu gençlere sahip çıkılmalı yoksa böyle yollara sapabiliyorlar" şeklinde konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious