Polisle halkı birbirine düşüreceklerdi

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Erzurumda polisle halkı karşıya getirmek isteyen odaklar amaçlarına ulaşamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dadaşkent Beldesi'nde suların 3 günden bu yana teknik nedenlerden dolayı kesilmesinin bahane edilerek E-80 uluslararası karayolunun belde sakinleri tarafından kapatılıp, belediye, hükümet ve emniyet müdürü aleyhinde eylem yapılacağı duyumunu alan polis, harekete geçti.

Panzer ve zırhlı araçlar ile özel tim polislerinin de katıldığı yaklaşık 500 polis mıntıka polis merkezinde toplandı. Saat 20.00 sıralarında eylem yapılacağına dair alınan duyum üzerine Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak ile AK Parti'li Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı da, polis merkezine geleredek muhtemel provokasyonun önüne geçmek istedi. Ancak polisin beldede aldığı tedbirler ve vatandaşların da provokasyona gelmemesi üzerine herhangi bir eylem yapılmadı.

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Yaylalı, elektrik kesintisinin neden olduğu borulardaki patlaklardan dolayı beldeye 3 günden bu yana su veremediklerini ifade etti. Arasöz ve itfaiyeler ile vatandaşların su ihtiyacının karşılandığını dile getiren Yaylalı, provokatörlerin basit bir olayı bahane ederek halkı sokağa dökmek istediğinin ancak polisin sağduyulu davranışıyla karanlık odakların çirkin emellerine ulaşamadığını belirtti. Yaylalı, "Su sıkıntısını bahane ederek provokasyon gerçekleştirilmek istendi. Ancak belde halkım bu karanlık oyuna gelmedi. Su sorunu bu gece yarısından itibaren giderilecek." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious