Polisle protestocular birbirine girdi

Polisle protestocular birbirine girdi.13183
  • Giriş : 01.04.2009 / 15:55:00

Polisle protestocular birbirine girdi... Gösteriler sürüyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önümüzdeki hafta Londra'da global krize çözüm ana başlığıyla gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi öncesi ilk protesto yürüyüşü ve mitingi on binlerce insanın katılımıyla Londra sokaklarında gerçekleştiriliyor.

Dünyanın önde gelen ülke liderlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan G20 Zirvesi öncesinde, İngiliz Sendikalar Birliği'nin desteklediği ve aralarından Greenpeace, Friends of Earth, Oxfam, Salvation Army gibi 150 sivil toplum örgütünün bir çatı altında toplanarak oluşturduğu 'Put People First' isimli grubun organize ettiği protesto yürüyüşü Thames nehri kenarındaki Embankment semtinde başladı.

İş, Adalet ve İklim sloganı ile protesto yürüyüşüne başlayan göstericiler ellerinde taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlar ile G20 liderlerine sadece adil ve sürdürülebilir politikalar ile resesyonun üstesinden gelinebileceği mesajları verdi.

Göstericiler, "G20 Adalet istiyoruz, şimdi hareket zamanı", "Evet yapabilirsin", "Karbon alışkanlığına son, yeşil dünya istiyoruz", "Çocukları koruyun", "Yeşil politika, yeşil ekonomi, yeşil dünya" şeklinde pankartlar taşıyarak G20 zirvesi öncesi tepkilerini ve beklentilerini dile getirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*