Polisler CHP'yi protesto etti

Polisler CHP'yi protesto etti.17017
  • Giriş : 11.07.2008 / 11:36:00
  • Güncelleme : 11.07.2008 / 11:35:59

3 şehidin cenazesinde Emniyet mensupları CHP'ye tavır koydular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırıda can veren üç polis memuru için İstanbul'da tören düzenlendi. Törende, gözyaşları dualara karıştı.

Ancak törenin en ilginç anlarından biri CHP Çelengi kriziydi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından yollanan ve Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ile Genelkurmay Başkanlığı çelenklerinin yanında duran çelenk, emniyet personeli tarafından ön sıradan kaldırılarak kalabalığın arkasına gönderildi.

BAYKAL POLİSİ AĞIR BİÇİMDE SUÇLAMIŞTI

CHP Lideri Deniz Baykal, Önder Sav'ın Vakit'te yeralan telefon konuşmaları sonrası, Emniyet Teşkilatını ağır biçimde suçlamış ve dinlemeyi Emniyet'in yaptığını söylemişti.

Ancak daha sonra Turkcell ve Telekom'un verdiği resmi belgelerle olayın bir dinleme değil Önder Sav'ın telefonunu kapatma yerine açmasından kaynaklandığı ortaya çıkmıştı.

Baykal'ın yaptığı ağır eleştiriler bununla da bitmemiş, Ergenekon Operasyonu nedeniyle yine Emniyet Teşkilatını sert biçimde suçlamıştı.

Dün 3 şehit için yapılan törene Başbakan Erdoğan Irak'ta bulunduğu için katılamamıştı. CHP Lideri Deniz Baykal ise yurt içinde bulunmasına rağmen katılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*